19. 5. 2008
Medzinárodné športové hry reedukačných domovov

Malacky sa v pondelok 19. 5. stali dejiskom už 37. ročníka Medzinárodných športových hier reedukačných domovov mládeže (RDM), diagnostických centier Slovenska a výchovných ústavov Česka. Zároveň boli prvým zaťažkávacím podujatím pre novú atletickú dráhu v ZŠ na Záhoráckej ulici, ktorá prešla oficiálnym krstom len pred zopár dňami.

Chlapci vo veku 15 až 18 rokov súťažili v atletických disciplínach – beh na 100 a 1500 m, vrh guľou, skok do diaľky, do výšky a štafeta 4 x 240 m. Večer je venovaný súťaži jednotlivcov v stolnom tenise v stolnotenisovej hale v Malackách. Na podujatí sa zúčastňujú mladí športovci nielen z Reedukačného domova vo Veľkých Levároch, ktorý je priamym organizátorom pretekov, ale aj z ostatných zariadení na Slovensku a v Česku.

Zastúpenie majú reedukačné zariadenia z Hlohovca, Chalmovej, Tornale, Horného Bankova, Záhorskej Bystrice a Sološnice, ale aj výchovné ústavy zo susedného Česka (Hostinné a Buškovice). Obľúbené podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva školstva SR, Krajského školského úradu v Bratislave a Združenia odborných učilíšť Slovenska. Riaditeľ RDM vo Veľkých Levároch PaedDr. Ján Blažek uviedol, že zápolenie potrvá ešte ďalšie tri dni, avšak už na ich domácej pôde. 

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok