7. 3. 2024
Medzinárodná liga boxu s našou účasťou

Galanta vo februári hostila 3. kolo Medzinárodnej ligy boxu. Zúčastnilo sa rekordných 140 boxerov zo Slovenska, Rakúska a Maďarska.

            Boxovalo sa tradične v dvoch ringoch. V ringu B sa predstavilo 40 dvojíc žiakov a mladších dorastencov a medzi nimi aj Franco Kovár z BC RTJ Malacky v hmotnostnej kategórii do 63 kg. Jeho súperom bol Michael Jiří Veselý z BC Underground Bratislava. V ringu A (starší dorastenci a muži) sme nemali zastúpenie.

            Od začiatku 1. kola súboja Kovár – Veselý mal navrch náš boxer. V 2. a 3. kole  počúvol rady trénerov Aliho a Roba Reisenauerovcov a súperovi nedovolil rozvinúť žiadnu útočnú akciu. Super často skláňal hlavu, za čo ho niekoľkokrát napomínal ringový rozhodca. Franco bol presnejší v úderoch, pohyblivejší a dôraznejší v koncovke, a preto zaslúžene zvíťazil 2:1 na body. „Sme si vedomí, že sme stále na začiatku. Je toho veľmi veľa, na čom treba ešte zapracovať a čo zdokonaliť. Sú to prvé malé úspechy, ale veríme, že sa úspešne dopracujeme aj k vyšším métam,“ zhodnotili tréneri.

            Bilancia F. Kovára je zatiaľ 6 zápasov, z ktorých 4 vyhral.

Text a foto: BC RTJ Malacky

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok