19. 10. 2009
Medzinárodná konferencia v Malackách

Inkubátor Malacky sa 19. októbra stal dejiskom medzinárodnej konferencie na tému Občianska spoločnosť v transformujúcich sa krajinách. Konferencie, ktorá sa uskutočnila pod záštitou primátora Malaciek Jozefa Ondrejku, sa zúčastnili osobnosti z Trenčianskej univerzity, Ekonomickej univerzity a taktiež niekoľkočlenná návšteva z Ruska.

V úvodnom príhovore primátor J. Ondrejka vyzdvihol význam mesta z hľadiska jeho polohy a taktiež spomenul, že Malacky sa minulý rok umiestnili na prvom mieste v rebríčku miest, kde sa najlepšie oplatí žiť. Predseda vedeckého výboru konferencie Rastislav Tóth zasa zdôraznil aktívny prístup k vzdelávaniu v Malackách, pričom spomenul možnosť externého štúdia politológie v našom meste.

Po slovách hosťa z Moskvy Sergeja Kuzina nasledovala samotná konferencia organizovaná formou workshopov. Počas nich sa téma Občianskej spoločnosti v transformujúcich sa krajinách rozoberala nielen z ekonomického, ale aj politického hľadiska. Cieľom konferencie nebolo len analyzovať transformačné procesy v krajinách Európskej únie, ale aj poskytnúť priestor na výmenu poznatkov z výskumu a skúseností.

Výsledkom medzinárodnej konferencie je nielen výmena zaujímavých informácií a skúseností, ale aj vydanie zborníka, ktorý bude neskôr doručený každému účastníkovi konferencie.

 -raj-

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok