21. 6. 2017
Medailová žatva Mažoretiek ELLA
Ani sa nenazdali a už sa im blíži záver a zároveň aj vrchol tohtoročnej súťažnej sezóny – Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe v Taliansku. Po úspešnom začiatku na súťažiach v tomto roku mažoretky ELLA získavali jedno ocenenie za druhým.

V máji sa zúčastnili na dvoch súťažiach. Prvou z nich bola Zlatá palička v Galante, kam prišli mažoretky z Malaciek bojovať so 6 choreografiami. Ani vo sne nečakali že všetkých 6 choreografií vybojuje ZLATO. Domov teda každá z dievčat odišla minimálne s jednou zlatou medailou na krku.
Po súťaži v Galante prišiel na rad Prešporský pohár v Bratislave. Tam súťažili so 7 choreografiami a všetkých 7 tancov stálo na stupni víťazov. Dievčatá vytancovali 3x zlato, 3x striebro a 1x bronz.
Ani po súťaži v Bratislave nemali dosť a začiatkom júna sa zúčastnili na Merci pohári v Záhorskej Vsi. Tak isto ako na predchádzajúcich súťažiach, aj v Záhorskej Vsi stáli dievčatá z Malaciek s každou choreografiou na stupienkoch. Súťažili s 5 zostavami, z toho vybojovali 4 x zlato a jedno striebro.
Mažoretky ELLA za posledné týždne zažili poriadnu medailovú žatvu. Teraz už majú za sebou posledné tréningy sezóny, pretože sú v Taliansku, kde sa vo štvrtok 22. júna začínajú Majstrovstvá Európy. Budú reprezentovať klub, mesto Malacky i Slovensko a budú sa snažiť najlepšie, ako vedia.

Text a foto: Mažoretky ELLA
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok