13. 5. 2022
Mažoretky Ella získali päť titulov majsteriek SR a jeden vicemajstrovský
Ak vám na tohtoročných Prvomájových Malackách chýbali mažoretky Ella, dôvod bol ten, že v dňoch 30. apríla a 1. mája sme sa v Hlohovci zúčastnili na majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe. Ešte na jeseň minulého roka sme vôbec netušili, či sa nám podarí zostaviť choreografie, ktoré by sme na šampionáte mohli prezentovať. S pomocou našich mladých tréneriek sa to podarilo. Trénerský tím v zložení Alica Blažková, Eliška Bačová, Júlia Baťková, Stella Kovarovičová, Petra Ehrmannová, Karolína Hrebeňová, Natália Šibalíková a Micheala Bolfová vytvoril neuveriteľných 6 choreografií. Každá z nich získala medailu!

Prvý deň majstrovstiev – sobota – patrila malým formáciám, kde v prvej choreografii bojovali naše najmladšie dievčatá Evička, Sabinka a Nikolka pod vedením Elišky. Dievčatá nastupovali s veľkou trémou, a to krajší bol pocit, keď získali striebornú priečku a titul 1. vicemajsteriek SR. 
Ďalšou choreografiou v kategórii kadet baton, ktorú zostavili Karolínka a Natálka, bola mini formácia s názvom RIO. V krásnych farebných kostýmoch sa  predviedli Evička, Sabinka, Nikolka, Mia a Sárinka. Dievčatá do vystúpenia, ako povedala naša najmladšia Sára, dali všetko. To sa im potvrdilo aj získaním zlatej medaily, vďaka ktorej sa môžu hrdiť titulom majsteriek Slovenska v tejto kategórii.
Natálka, Valentínka a Timka pod vedením Alicky a Julky predviedli v kategórii malé formácie junior originálny tanec na tému MULAN. Takisto získali zlato a titul majster SR. Ďalšou choreografiou v kategórii junior bola mini formácia, ktorú pripravila Eliška za pomoci Julky a Mišky. Sedem milých pojašených dievčat predviedlo všetko, čo sa počas tréningov naučili, a tak sa môžu aj Dorotka, Natálka, Timka, Lala, Lili, Melisska a Valentínka pýšiť titulom majster SR.
Na záver sobotňajšieho večera sa odprezentovali aj naše najstaršie dievčatá v kategórii trio baton senior. Eliška, Alicka a Julka zatancovali famózne. Ako tvrdili, išli si len  poslednýkrát zatancovať a nečakali žiadne zázraky. Chceli byť motiváciou pre naše mladšie dievčatá. Ale stalo sa to, že naše ostrieľané trio senior získalo zlato a titul majster SR. A to sme už plakali od radosti asi všetci. Sobota bola zakončená tými najcennejšími medailami a odchádzali sme s pocitmi, ktoré je ťažko opísať. 
V nedeľu sme súťažili s jednou choreografiou – veľká formácia baton junior s 15 dievčatami na tému SOVY. Túto nádhernú choreografiu postavila popri materských povinnostiach vedúca klubu Danka Bukovská s pomocou „svojich“ senioriek. Dievčatá boli také vyburcované, že choreografiu zatancovali ako nikdy a po celom dni čakania na výsledky boli ocenené tým najkrajším a najcennejším kovom – so slzami radosti hrdo odchádzali ako majsterky SR.
Všetký choreografie boli nominované na majstrovstvá Európy, ktoré sa koncom júna uskutočnia  v chorvátskom Zadare. Budeme tam reprezentovať nielen Malacky, ale aj Slovensko.
V mene klubu ďakujeme vedúcej súboru Danke Bukovskej a manažérke Mati Danihelovej, že napriek ťažkým časom to nevzdali a dokázali klub udržať a opäť ho nakopnúť. Veľká vďaka patrí našim mladým trénerkám a taktiež nášmu fantastickému fun klubu-rodičom, ktorí je všade viditeľný, počuteľný – to je presne tá sila a hnací motor, ktorý nás ženie dopredu.
Zároveň si nesmierne vážime podporu a pomoc od obce Kostolište, ktorá nám pomohla s autobusovou dopravou do Hlohovca. Ďakujeme aj mestu Malacky za výraznú podporu pri našej pripravovanej účasti na majstrovstvách Európy.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce.

Text a foto: Mažoretky ELLA 

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok