22. 5. 2018
Mažoretky ELLA obhájili titul vicemajsteriek Slovenska
Novú súťažnú sezónu odštartovali mažoretky z Malaciek na majstrovstvách Slovenska v neďalekom Hlohovci. Súbory z celého Slovenska bojovali nielen o republikové tituly, ale aj o postup na majstrovstvá Európy do Prahy.

Mažoretky ELLA tento rok na Majstrovstvách Slovenska predviedli päť choreografií. Najmladšou reprezentantkou, pre ktorú bolo jej vystúpenie premiérou v kategórii sólo baton deti, bola Sabinka Jurkáčková. Po krásne odvedenom výkone obsadila pekné 5. miesto.

V obrovskej konkurencii súperiek v kategórii trio baton junior súťažili aj tento rok Eliška Bačová, Alicka Blažková a Julka Baťková. Aj napriek tomu, že dievčatá obsadili 4. miesto, získali postup na majstrovstvá Európy.

Minuloročné vicemajsterky Slovenska v kategórii miniformácií junioriek obhájili svoju vlaňajšiu pozíciu. S choreografiou Afrika vybojovali 2. miesto a s ním spojený titul I. vicemajster Slovenska.

Mažoretky ELLA obhájili minuloročný úspech aj v kategórii veľkých formácii baton junior. Choreografiu Ohnivý balkán predviedla 17-členná posádka, ktorá ohúrila nielen divákov, ale aj porotu a dievčatá sa aj tento rok stali I. vicemajsterkami Slovenska.

Poslednou choreografiou bolo pochodové defilé junior s témou Chameleón. V tejto kategórii dievčatá zvíťazili a takisto postupujú na európsky šampionát.

Na majstrovstvách Európy začiatkom júla v Prahe sa teda predstavia všetky štyri naše juniorské choreografie.  Dievčatá sa teraz pripravujú aj na ďalšie súťaže a vystúpenia, aby mohli mesto Malacky reprezentovať najlepšie, ako vedia.

Text a foto: K. Horecká
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok