21. 10. 2020
Mário Prevaj: Z Malaciek do extraligy a späť
Hádzanár Mário Prevaj nám porozprával o  pôsobení v Sporte Hlohovec, ale aj o svojich hádzanárskych snoch a budúcnosti.  19-ročný malacký talent, ktorý hrá na poste strednej spojky, využíva možnosť tzv. striedavého štartu v dvoch ligách. Okrem extraligového Hlohovca zbiera dôležité skúsenosti aj v prvoligovom tíme Malaciek. 

Ako sa cítiš a ako zvládaš súčasnú situáciu?
Mám sa dobre zdravotne aj psychicky. Situácia je taká, aká je, treba sa prispôsobiť a hlavne zostať zdravý. Pripúšťam, že každý deň rozmýšľam, kedy sa vrátime späť do normálu. Hrať bez divákov nie je ono, najmä keď v Malackách máme takmer vždy plnú halu a teraz tam nikto nesmie byť. To mi momentálne prekáža asi najviac.

Minulý mesiac si dostal ponuku od extraligového Hlohovca… 
Minulý rok som si dal za cieľ znovu vybojovať pre Malacky extraligu. Už vtedy som chcel zbierať skúsenosti a využiť ich u nás. Mal som ponuku zo Šale a z Nových Zámkov, ale bol som v maturitnom ročníku, a tak som si povedal, že rok ešte počkám. 

Vieme, že si zároveň dostal ponuku aj od HKM Šaľa, prečo si si teda vybral Sportu Hlohovec?
Šaľa sa mi ozvala ako prvá a bol som u nich aj na jednom tréningu, ale po konzultácii s manažérom Strojára Borisom Sivákom a Pavlom Stachovičom som kývol Hlohovcu. Osobne si myslím, že by som nespravil zlé rozhodnutie, keby som šiel do Šale, ale ani ísť do Hlohovca nebola  zlá voľba. 

Funguje „chémia“ medzi tebou a spoluhráčmi v Hlohovci? 
Veľa chalanov som poznal už z dorastu a ďalších, ako napríklad Vlada Cvičelu a Lukáša Ľubu, z reprezentácie. Ešte stále si však zvykám. Hrajú trochu inú hádzanú ako my, inak si nabiehajú a podobne. Chce to zatiaľ čas. Dúfam, že sa s tímom rýchlo zohrám. V kolektíve nemám žiaden problém, je tam uvoľnená atmosféra a všetko je v poriadku.

Na svoju prvú extraligovú výhru v novom tíme ešte čakáš. Ako sa ti hrá s novými spoluhráčmi?
Zatiaľ som veľa nehral. Najprv musím mať natrénované. Mrzí ma však, že v dvoch zápasoch som už nastúpil a obidva sme prehrali. Dúfam, že ma teda hneď aj nevyhodia.

Teraz poďme späť do Malaciek. Zlepšil sa náš tím oproti minulej sezóne, prípadne, aké má podľa teba nedostatky?
Myslím si, že od minulého roku sme sa zlepšili. Sme všetci o rok starší, čo podľa mňa spravilo veľa. Po zrušení predošlej sezóny sme chodili častejšie do posilňovne, najviac to vidno na Romanovi Valachovičovi. Mrzí ma, že pár chalanov skončilo, ale na druhej strane som rád, že Tomáš Baláž zostal a vrátil sa aj Marek Kuklovský. Stále sme mladé družstvo, ktoré potrebuje napredovať, a podľa mňa sa nám to aj darí, treba len vydržať.

Aké máš hádzanárske ambície, prípadne vysneného spoluhráča? 
Raz by som chcel vyskúšať ísť niekde ďalej, ale až keď na to budem mať dostatok kvality a skúseností. Sedieť na lavičke – to nie je nič pre mňa. A s kým by som si chcel zahrať? Určite zase s Anurom Burnazovičom, ale teraz už skúsenejší, nie ako kedysi, keď som bol ešte mladý dorastenec.

Rozhovor spracoval Ján Janoštiak. Text prešiel redakčnou úpravou. 
Foto: Strojár Malacky 
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok