5. 3. 2021
Marcel Žilavý sa vrátil na atletickú scénu
Bývalý atlét AC Malacky Marcel Žilavý, ktorý bol v žiackych a dorasteneckých kategóriách považovaný za veľký talent, sa po zranení a trojročnej odmlke vrátil na atletickú scénu. Marcel momentálne študuje na vysokej škole v Piešťanoch a od tejto sezóny súťaží za atletický klub AŠK Slávia Trnava. 
Jeho prvým podujatím po návrate bol zimný míting v bratislavskom Eláne v polovici februára, kde sa predstavil v skoku do diaľky a v šprinte na 60 metrov. Šprint zvládol v dobrom  čase 7,28 s. V skoku do diaľky skončil na 3. mieste s výkonom 636 centimetrov. 
Tento výkon ešte vylepšil na nedávnych halových majstrovstvách Slovenska. Skočil 663 centimetrov, čo mu stačilo na 6. miesto. Nadšenie z Marcelovho návratu neskrýval jeho bývalý tréner Vladimír Handl, ktorý mu v súčasnosti pomáha s prípravou v Malackách. „V Trnave Marcela vedie tréner Robert Piaček, ktorého považujem za odborníka na skoky. Na diaľku mu posiela tréningové plány a ja mu vždy rád poradím a pomôžem. Trénovali sme aj v mínusových teplotách, čo bolo pred koronou nemysliteľné, ale dôležité je, že je to opäť ten starý Marcel, na ktorého výkony bola radosť sa pozerať,“ uviedol V. Handl na svojom Facebooku.

Text: -mb-, foto: archív 

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok