4. 11. 2015
Malí záchranári zo ZŠ Štúrova

Malý záchranár – poskytnutie prvej pomoci v život ohrozujúcej situácii – to je názov školenia, na ktorom nechýbali žiaci 2. a 3. ročníka Základnej školy na Štúrovej ulici.

„V piatok 23. októbra k nám prišli odborníci z organizácie Červený nos Clowndoctors, aby našim žiakom ukázali, ako môžu poskytnúť prvú pomoc v situáciách, keď skutočne ide o život. Klauni priviedli so sebou i zdravotnú sestru a záchranára, takže deti sa dobre pobavili i veľa naučili,“ opisuje Adriana Spustová zo ZŠ Štúrova.

Školenie začalo scénkou s figurínou Hugom, ktorý v škole odpadol. Klauni zahrali a záchranár vysvetlil, ako sa v takejto situácii treba zachovať: neutiecť a nebáť sa, ale poskytnúť prvú pomoc. Deti sa naučili, ako zistiť, či postihnutý dýcha, ako mu robiť masáž srdca a ako ho dať do stabilizovanej polohy. Zopakovali si telefónne číslo, na ktoré treba volať, a naučili sa, ako sa rozprávať so záchranármi a čo dôležité im treba povedať.

Pre deti bola najzaujímavejšia možnosť vyskúšať si všetky úkony na vlastnej koži. Najmä však zistili, prečo je nesmierne dôležité od postihnutého človeka neutekať a poskytnúť prvú pomoc. Všetci žiaci, ktorí absolvovali toto dôležité, ale pritom veľmi zábavné a zaujímavé školenie, dostali na záver PREUKAZ MALÉHO ZÁCHRANÁRA, ktorý im nedovolí zabudnúť na to, čo sa naučili.

Text, foto: ZŠ Štúrova

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok