25. 11. 2016
Malackým juniorom sa darí v extraligovom futsale

21. novembra v ŠH Badín odohrali naši juniorskí extraligoví futsalisti 2. kolo súťaže:
ŠK Makroteam Žilina  1:6  1.SFC Canaria Team Malacky  (0:2)
Zostava: Závoník –Vaniš. Sova, Buzek, Hitmar, Foltýn, Čeřovský “C“, Mário Lorinczi.
Góly: 3 Čeřovský, Mário Lorinczi, Hitmar, Foltýn.
Rozhodovali: Botka. 20 divákov

Malačania pre poruchu autobusu prišli tesne pred stretnutím, ale ani to nemalo vplyv na úvod zápasu, kde vstúpili lepšie a už v 3. minúte otvoril skóre Čeřovský 0:1. Väčšinou sa hra odohrávala na polovici Makroteamu a Malacky sa dočkali v 13. minúte, keď skóre zvýšil opäť Čeřovský 0:2. Pri viacerých šanciach Malaciek sa zaskvel brankár Žiliny Michal Ripel a tak skóre polčasu ostalo nezmenené.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili Malačania – v 24. minúte zvýšil ich náskok Mário Lorinczi 0:3. Potom sa Malacky uspokojili a aj keď hru mali pod kontrolou, v 32.minúte – po chybe v obrane – znížil Matej Ripel na 1:3. Malačania znovu zapli na vyšší stupeň a v rozpätí troch minút gólmi Čeřovského, Hitmara a Foltýna uzavreli zápas na konečných 1:6.

3.kolo
1.FsK Kysucké Nové Mesto  1:4  1.SFC Canaria Team Malacky  (0:2)
Zostava: Závoník –Vaniš. Sova, Buzek, Hitmar, Foltýn, Čeřovský“C“, Mário Lorinczi.
Góly: 2 Hitmar,, Mário Lorinczi, Foltýn.
ŽK: Hitmar.
Rozhodovali: Botka. 30 divákov.

V druhom zápase nastúpili Malačania proti Kysuckému Novému Mestu. Od začiatku začali Kysučania v defenzíve a Malačania udreli ako prví – v 6. minúte sa presadil Hitmar 0:1. V 12. minúte strieľanú prihrávku Mária Lorincziho na zadnú tyč si zrazili Kysučania do brány a stav bol 0:2. Toto skóre zotrvalo do konca polčasu, svoje umenie v bráne Kysúc preukázal Kavčák.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Malacky mali viac z hry a v 28. minúte Hitmar zvýšil stav pre Malačanov na 0:3.  Malačania sa potom uspokojili a po dvoch hrubých chybách Kysučania potrestali iba jednu, v 36.minúte znížil Moravec na 1:3. Kysučanom už neostávalo nič iné, ako hra bez brankára, ale neúspešnú hru pri power play potrestal – do prázdnej brány a  s klaksónom – Foltýn a stanovil tak konečné skóre 1:4.

Týmto by sme chceli pozvať všetkých fanúšikov na náš najbližší domáci zápas, ktorý sa odohrá 3. decembra o 19:00 v ŠH Malina a súperom Malaciek bude Slov-Matic FOFO Bratislava. Všetci ste srdečne vítaní!

P. Fehér

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…