20. 1. 2016
Malacky môžu dostať nové detské ihrisko. Zahlasujte!

V lete vyrastie na Slovensku desať detských ihrísk, tzv. Žihadielok, ktoré chce postaviť spoločnosť Lidl Slovenská republika. O to, aby nové detské ihrisko stálo aj v Malackách, môžeme všetci spoločne zabojovať.

O desať ihrísk bude súperiť 96 miest, rozdelených do piatich kategórií podľa počtu obyvateľov. Ihriská dostanú prvé dve mestá z každej kategórie. Internetové hlasovanie sa začína vo štvrtok 21. januára a potrvá do 29. februára.

Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín zahlasovať, jeden hlas navyše môže každý deň získať, ak na stránke zvládne jednoduchú online hru. Priebežné poradie sa bude zverejňovať a pravidelne aktualizovať na stránke www.zihadielko.sk. Víťazov vyhlásia najneskôr 14. marca.

„Týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a urobili aj niečo pre svoje zdravie,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Každé ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Bude mať rozmer 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Zaujímavé je rozdelenie na dve zóny, ktoré odlíšia hracie prvky podľa veku detí (2 – 6 rokov a 6 – 12 rokov). Na ihrisku budú dva hrady, pieskovisko, kolotoč a hojdačky. Prostredie dotvoria veselé farby hracích prvkov a motívy s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Súčasťou ihriska sú aj lavičky a stojan na bicykle.

N. Jánošová/-ts-
Vizualizácia: Lidl

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok