21. 7. 2014
Malacký krígl - Gustiho memoriál
Festival piva sa v Malackách uskutočnil v sobotu 19.  júla už po druhý raz. Keďže organizátor prvého ročníka Gusto Gašpar sa jeho zopakovania nedožil, tento rok podujatie malo už aj doplňujúci názov – Gustiho memoriál. Maratón country hudby na lúke pri mlyne na Dolnom konci Malaciek sa niesol aj v znamení veselých súťaží v pití piva či v jedení párkov, slnka a dobrej nálady.

V sobotu od 12.00 h do druhej po polnoci bola vyhradená plocha plná ľudí. A všetko fungovalo ako vlani – nakupovali sa len žetóny, ktoré sa potom vymieňali za tovar, teda jedlo a nápoje. Hudobným ťahákom bola okrem známeho Bukasového masívu aj domáca kapela Malackí fešáci, na ktorú diváci neváhali prísť ani počas slnečného úpeku, keď o 17.00 h, na začiatku jej vystúpenia, slnko ešte naplno pálilo.

Deťom dobre padol obrovský skákací hrad s vysokou šmykľavkou a hasiči spríjemnili horúce popoludnie striekaním z hasičskej striekačky. Koľko piva sa vypilo je v tejto chvíli ťažko odhadnúť, ale málo to nebude. Čo sa však predpokladať dá je, že podujatie začalo budovať obľúbenú tradíciu a budeme sa naň môcť tešiť aj v budúcich rokoch.

Text, foto: T. Búbelová    
Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok