2. 7. 2014
Malacký hlas má letnú prestávku

V stredu 2. júla vyšlo rozšírené, 12-stranové číslo Malackého hlasu, ktoré je zároveň v tomto mesiaci aj posledné. Najbližšie sa vo vašich schránkach objaví až 27. augusta.

Každoročne majú malacké mestské noviny letnú prestávku a inak to nie je ani tento rok. Posledné číslo vám však ponúka množstvo zaujímavých informácií. Na troch stranách informujeme o výnimočnom úspechu Malaciek v získavaní eurofondov. Nechýbajú podrobné informácie o Kultúrnom lete, ktoré ponúka širokú škálu podujatí. Každá škola v našom meste končila školský rok inak. Ako, to sa dozviete práve v Malackom hlase č. 13.

Spracovali sme aj témy: Malacky získali 50 000 € na opravu strechy Malackého kaštieľa, škôlka na Štúrovej ulici dostane nové oplotenie vďaka BSK, niektoré vlaky do Bratislavy vás dovezú len do Devínskej Novej Vsi.

Dnes už bývalá riaditeľka ZŠ Dr. J. Dérera T. Sopóciová tu pôsobila päť funkčných období. V rozhovore, ktorý sa nám symbolicky podarilo uskutočniť v posledný deň jej riaditeľovania, nám prezradila, čo sa jej vo funkcii riaditeľky podarilo, ale aj to, čo ju trápi.

Zisťovali sme aj to, kde sa dá v okolí Malaciek (na slovenskom území) kúpať. No a nechýbajú ani úspechy športovcov, ktorých máme v Malackách stále neúrekom. Karatisti opäť priniesli medaily, hádzanárky sa umiestnili štvrté na majstrovstvách SR a úspešní boli aj bojovníci z Fight Division. Pri príležitosti 100 rokov organizovaného športu v Malackách chce mesto zorganizovať Deň športu. Zapojiť sa môže ktorýkoľvek klub z Malaciek. Je však potrebné vyplniť návratku, ktorú nájdete práve v Malackom hlase.

Prajeme vám príjemné čítanie a krásne leto!

N. Slobodová


     

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok