7. 4. 2008
Malacky ako prasiatko

V dňoch 3. – 5. apríla sa v maďarskom Miškovci uskutočnil veľtrh cestovného ruchu s názvom Menjünk világgá! (Poďme do sveta!). Svoju premiéru na ňom malo Dolné Záhorie. Prezentovalo sa ako región s výhodnou geografickou polohou, historickými pamiatkami, prírodnými zvláštnosťami, ponukou pre turistov a cykloturistov. Slovo malacka v maďarčine znamená prasiatko. Vysvetľovanie súvislostí medzi názvom mesta a pomenovaním zvieratka priviedlo do stánku Dolného Záhoria mnoho detských návštevníkov.

Najväčšiemu úspechu turistov, ktorí poznajú Slovensko zatiaľ najmä vďaka lyžiarskym strediskám a termálnym kúpaliskám, sa tešila prezentácia s 3 D modelovaním Kraj medzi Moravou a Karpatami a pohľadnice mesta a regiónu takisto s 3 D efektom. Malačania sa s týmito produktmi projektu budú môcť zoznámiť na happeningovom podujatí Prvomájové Malacky v Zámockom parku. Okrem nášho regiónu sa zo Slovenska na veľtrhu predstavil len Banskobystrický kraj a Slovenská agentúra pre cestovný ruch.

Súčasťou veľtrhu boli vystúpenia domácich folklórnych súborov a vyhliadkové jazdy historickým autobusom po Miškovci. Účasť na výstave umožnil projekt Prezentácia Dolného Záhoria na veľtrhoch cestovného ruchu, ktorý s podporou EÚ realizuje Mesto Malacky. Po Poznani, Brne a Bratislave sa tak okres Malacky predstavil v spoločnej expozícii aj maďarským turistom.

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok