7. 4. 2008
Malacky ako prasiatko

V dňoch 3. – 5. apríla sa v maďarskom Miškovci uskutočnil veľtrh cestovného ruchu s názvom Menjünk világgá! (Poďme do sveta!). Svoju premiéru na ňom malo Dolné Záhorie. Prezentovalo sa ako región s výhodnou geografickou polohou, historickými pamiatkami, prírodnými zvláštnosťami, ponukou pre turistov a cykloturistov. Slovo malacka v maďarčine znamená prasiatko. Vysvetľovanie súvislostí medzi názvom mesta a pomenovaním zvieratka priviedlo do stánku Dolného Záhoria mnoho detských návštevníkov.

Najväčšiemu úspechu turistov, ktorí poznajú Slovensko zatiaľ najmä vďaka lyžiarskym strediskám a termálnym kúpaliskám, sa tešila prezentácia s 3 D modelovaním Kraj medzi Moravou a Karpatami a pohľadnice mesta a regiónu takisto s 3 D efektom. Malačania sa s týmito produktmi projektu budú môcť zoznámiť na happeningovom podujatí Prvomájové Malacky v Zámockom parku. Okrem nášho regiónu sa zo Slovenska na veľtrhu predstavil len Banskobystrický kraj a Slovenská agentúra pre cestovný ruch.

Súčasťou veľtrhu boli vystúpenia domácich folklórnych súborov a vyhliadkové jazdy historickým autobusom po Miškovci. Účasť na výstave umožnil projekt Prezentácia Dolného Záhoria na veľtrhoch cestovného ruchu, ktorý s podporou EÚ realizuje Mesto Malacky. Po Poznani, Brne a Bratislave sa tak okres Malacky predstavil v spoločnej expozícii aj maďarským turistom.

Ďalšie
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok