10. 11. 2020
Malackí zberači pripravujú nový projekt
Vďaka spolupráci so spoločnosťou FirstFarms chceme riešiť aktuálny problém s premnoženými hrabošmi na poliach, ktoré ničia úrodu. V poľnohospodárstve sa často ako riešenie využíva jed proti hrabošom. Ten však okrem samotných hrabošov škodí aj iným živočíchom – zajacom, bažantom, bocianom či dravcom, ktoré skonzumujú otrávené hlodavce. Dochádza tak k zásadnému ovplyvneniu biodiverzity v ekosystéme. Ako však vyriešiť tento problém? 
Dá sa to jednoducho a ekologicky. Podporíme prirodzenú predáciu dravých vtákov postavením drevených bidiel. Pre dravce tak vytvoríme možnosť, ako z výšky pozorovať a loviť korisť – hraboše. Ak bidlá nainštalujeme vhodne, môžeme znížiť výskyt škodcov o 30 až 80 percent. Veľmi nás veľmi potešila informácia, že naša spolupracujúca spoločnosť už v minulosti toto riešenie úspešne praktizovala. 
Prvú fázu projektu predstavovala výroba drevených konštrukcií. Úspešne sa nám podarilo zhotoviť 40 kusov bidiel pre dravce, vysokých 2,5 metra. Chceme sa poďakovať FirstFarms za poskytnutý materiál, priestor a náradie, ktoré bolo potrebné na výrobu. Spoločné osádzanie bidiel naplánujeme v závislosti od vládnych opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Text a foto: Malackí zberači

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok