6. 2. 2017
Malackí hádzanári podľahli Hlohovcu 22:33

V sedemnástom kole hádzanárskej extraligy mužov hráči Strojára Malaciek na domácej palubovke nestačili favorizovanému celku Sporta Hlohovec a prehrali o jedenásť gólov. Pred posledným dvojzápasom v základnej časti sezóny proti majstrovskému Tatranu Prešov majú na konte stále päť bodov.

Hlohovec bol na víťaznej vlne od začiatku stretnutia, Malačania sa nevedeli dostať do zakončenia, naopak, hosťom sa podarilo prekonávať brankára Roška už od úvodných minút. V prvej desaťminútovke vsietili Malacky iba jediný gól a za stavu 1:6 si vzal domáci celok oddychový čas. Pokyny trénera Kordoša prispeli k priblíženiu sa k súperovi v skóre, i keď Hlohovec bol stále vo vedení. Asi päť minút pred koncom prvého dejstva sa Malacky dotiahli len na rozdiel troch gólov na stav 9:11, ale Hlohovčania nedopustili vyrovnanie. Prvý polčas sa v športovej hale Malina skončil výsledkom 11:16 v prospech hostí.

Domáci Strojár nevkročil do druhej polovice zápasu tou správnou nohou a náskok Hlohovca sa aj vďaka pribúdajúcim vylúčeniam na domácej strane zväčšoval. Malačanom nepomohol ani oddychový čas a striedanie brankárov v polovici druhého polčasu, hra Hlohovca mala vysoké tempo, na ktoré Malacky nevedeli odpovedať. Rozdiel v skóre aj v hernom prejave sa až do konca stretnutia zvyšoval. Strojár Malacky nakoniec prehral so Sportou Hlohovec 22:33.

Najlepším strelcom Malaciek bol Adam Škoda s deviatimi presnými zásahmi, ktorý okrem gólov z hry premieňal väčšinu z ponúknutých šancí v podobe sedemmetrových hodov. Výrazne sa strelecky nedokázal presadiť už žiaden hráč Malaciek.
Základnú časť extraligy Strojár zavŕši domácim zápasom s Tatranom Prešov (víťaz Slovenského pohára, Československého pohára, účastník SEHA ligy, Ligy majstrov a viacnásobný víťaz slovenskej extraligy) v stredu 8. februára o 18:30. Do tohto stretnutia už bude môcť nastúpiť aj potrestaný Martin Sedláček. Posledný zápas Malačania odohrajú v Prešove, potom budú nasledovať boje o konečné umiestnenie v skupine porazených. Spolu s Malackami sa v nej ocitli posledný Pezinok, Modra a ŠKP Bratislava.

Príďte si pozrieť našich chlapcov v súboji s atraktívnym súperom, v ktorom hrajú aj viacerí reprezentanti rôznych krajín.  Mládež do 18 rokov a dôchodcovia majú vstup voľný. Držíme palce v ďalšom reprezentovaní mesta!

Strojár Malacky 22:33 (11:16) HC Sporta Hlohovec
Zostava Malaciek: Dušan Roško (Roman Piaček) – Tomáš Stachovič (2), Vladimír Pavlík (1), Tomáš Baláž, Martin Hlaváč, Robert Baláž (2), Ivan Oslej (3), David Stachovič (2), Tomáš Stachovič (2), Michal Ichman, Dušan Frýbert, Peter Stachovič, Dominik Grich (1), Adam Škoda (9), Andrej Dobrocký

Text: M. Binčík, -MM-

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…