6. 4. 2016
Malacká ZUŠ-ka slávi úspech

Nie je novinkou ani prekvapením, že sa žiaci literárno–dramatického odboru malackej ZUŠ-ky spolu so svojimi učiteľkami úspešne zúčastňujú na divadelných aj recitačných súťažiach rôzneho druhu. Za pripomenutie určite stojí fantastický úspech umeleckej školy v minulom roku, keď sa zúčastnili na celoslovenskej súťaži Divadelná tehlička vo Svite a priniesli si nejednu najvyššiu cenu.

Tento rok sa pýšia žiaci Adriany Vallovej druhým miestom a s návrhom na postup do celoslovenskej divadelnej súťaže Zlatá priadka. Toto ocenenie získali na krajskej divadelnej prehliadke Stretnutie s malou Táliou, ktorá sa uskutočnila v marci v Senci. Získali ho za predstavenie Prečo je Záhorie pupkom sveta, v ktorom s vtipom a humorom Záhorákom vlastným skvele stvárnili a vykreslili „akože“ dôležité, ale vždy veselé figúrky, akých je aj medzi nami dosť, s ich chybami a chybičkami. Porozprávali, ako vznikli naše dediny a dedinôčky, prežili lásky aj trapasy, utiekli Parombabe a napokon vyhnali aj čertov z pivníc a príbytkov. Ďalším úspechom v tejto súťaži boli čestné uznania, a to za skvelé bábkové spracovanie Macourkovho textu Siedma hlava a divadelnú miniatúru v podaní Ava Tayli Benkovej s Tischlerovým textom Zmysel života, ktoré pripravila Diana Kamenistá.

Tento rok sa tešíme aj z úspechov v recitačnej súťaži Zúbkove pramene, kde žiaci a zároveň aj zdatní recitátori pod vedením Kataríny Trenčanskej úspešne reprezentovali školu na okresnom kole a získali tieto ocenenia:
1.    kategória – poézia – Laura Pšenicová    3. miesto
2.    kategória – poézia – Timotej Kotrla     2. miesto
          próza – Kristína Andilová   1. miesto
3.    kategória – poézia – Martin Király      3. miesto
Kristínka Andilová postupuje do krajského recitačného kola pod názvom Bratislavské metamorfózy.
Ďalším zdatným recitátorom, ktorý sa prebojoval na krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, je Filip Prášil. Spolu s vyučujúcou Adrianou Vallovou spracovali text Vlamačova spoveď od Woodyho Allena. (12. apríla zabojuje v Modre o postup do celoslovenského kola).

Neoddeliteľnou súčasťou LDO sú aj žiaci II. stupňa, ktorí sa už nevedia dočkať Divadelných konfrontácií v Pezinku. Predstavia sa známou, ale aj úplne novou inscenáciou. Režisérka Diana Kamenistá naštudovala s nimi Rostandovu hru Cyrano´s a spracovala antickú Médeu v modernom prevedení s názvom MADA.
Tak držte palce spolu s nami všetkým našim úspešným žiakom.

Veľmi sa tešíme, že úspechy Základnej umeleckej školy sa rozrastajú a násobia. Že energia, entuziazmus, zanietenie a radosť z tvorivosti sú zreteľné. Že môžeme byť pyšní na našich žiakov, ktorí pracujú, zlepšujú sa a dosahujú úžasné výsledky. Že skupina žiakov sa mení na kolektív – jeden tím, že zo známych a spolužiakov sa už dávno stali priatelia. Že pani učiteľky stále hľadajú možnosti, ako literárno–dramatický odbor stále viac a viac prezentovať a vám divákom robiť radosť.

Text: A. Vallová, foto: A. V., fotogaléria Svit

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok