5. 11. 2012
Malacká X je opäť tu

Už túto sobotu, 10. novembra sa uskutoční ďalšia Malacká X. Je to už 29. ročník a organizátori očakávajú rekordnú účasť. Súčasťou podujatia bude aj 7. ročník Malackého kilometra pre malých pretekárov. Celá akcia je súčasťou Moravsko-slovenského pohára, ktorý pozostáva z 35 pretekov po Záhorí a južnej Morave.

Na tento rok pripravil organizačný výbor výraznú zmenu. Známa a tradičná trasa smerujúca po Ceste mládeže smerom na Vinohrádok je pre účely rekreačného behu už absolútne nevyhovujúca, najmä nekvalitným povrchom. Aj z tohto dôvodu, ale tiež po zohľadnení predstáv a pripomienok samotných bežcov sme po prvý raz pripravili novú trasu, ktorá povedie južnou a juhozápadnou časťou mesta, po mestských komunikáciách, za obmedzenej premávky. Dúfame, že táto trasa bude pre pretekárov atraktívnejšia a bezpečnejšia, prídu do kontaktu s mestom, s jeho obyvateľmi. Vyžaduje si to zvýšené nároky na orientáciu a koncentrovanosť zo strany pretekárov, zo strany organizátorov zase dôkladné značenie a zabezpečenie trate. Veríme, že sa nová trať bude páčiť, že aj touto cestou prilákame do nášho mesta návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať.

Malačania tak majú po prvýkrát príležitosť vidieť preteky priamo medzi svojimi domami.
Veríme, že pretekárov povzbudí čo najviac ľudí a vytvoria tak skvelú športovú atmosféru. Zároveň veríme, že Malačania budú tolerantní, preteky si totiž vyžiadajú obmedzenie dopravy. Chceme ich poprosiť o pochopenie a to, aby na uvedených uliciach v času preteku (od 9.30 do 12.00 h) neparkovali a nejazdili. Všetko budú usmerňovať príslušníci mestskej polície a dobrovoľného hasičského zboru a tiež traťoví maršali (študenti označení refl. vestami).

Trasa povedie ulicami:
Štart: ZŠ Záhorácka –  Kozia – Veľkomoravská – Hollého – Robotnícka – Príjazdná – Jánošíkova – Novomeského – Štúrova – Tillnerova – Malovaného – Skuteckého – Štúrova – Kalista Orgoňa – Jánošíkova – Veľkomoravská – Bernolákova – Hviezdoslavova – Hollého – Veľkomoravská – Slovenská – Gajdoša – Veľkomoravská – Kozia – ZŠ Záhorácka – Cieľ

– Pavol Tedla –
ilustr. foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok