5. 11. 2012
Malacká X je opäť tu

Už túto sobotu, 10. novembra sa uskutoční ďalšia Malacká X. Je to už 29. ročník a organizátori očakávajú rekordnú účasť. Súčasťou podujatia bude aj 7. ročník Malackého kilometra pre malých pretekárov. Celá akcia je súčasťou Moravsko-slovenského pohára, ktorý pozostáva z 35 pretekov po Záhorí a južnej Morave.

Na tento rok pripravil organizačný výbor výraznú zmenu. Známa a tradičná trasa smerujúca po Ceste mládeže smerom na Vinohrádok je pre účely rekreačného behu už absolútne nevyhovujúca, najmä nekvalitným povrchom. Aj z tohto dôvodu, ale tiež po zohľadnení predstáv a pripomienok samotných bežcov sme po prvý raz pripravili novú trasu, ktorá povedie južnou a juhozápadnou časťou mesta, po mestských komunikáciách, za obmedzenej premávky. Dúfame, že táto trasa bude pre pretekárov atraktívnejšia a bezpečnejšia, prídu do kontaktu s mestom, s jeho obyvateľmi. Vyžaduje si to zvýšené nároky na orientáciu a koncentrovanosť zo strany pretekárov, zo strany organizátorov zase dôkladné značenie a zabezpečenie trate. Veríme, že sa nová trať bude páčiť, že aj touto cestou prilákame do nášho mesta návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať.

Malačania tak majú po prvýkrát príležitosť vidieť preteky priamo medzi svojimi domami.
Veríme, že pretekárov povzbudí čo najviac ľudí a vytvoria tak skvelú športovú atmosféru. Zároveň veríme, že Malačania budú tolerantní, preteky si totiž vyžiadajú obmedzenie dopravy. Chceme ich poprosiť o pochopenie a to, aby na uvedených uliciach v času preteku (od 9.30 do 12.00 h) neparkovali a nejazdili. Všetko budú usmerňovať príslušníci mestskej polície a dobrovoľného hasičského zboru a tiež traťoví maršali (študenti označení refl. vestami).

Trasa povedie ulicami:
Štart: ZŠ Záhorácka –  Kozia – Veľkomoravská – Hollého – Robotnícka – Príjazdná – Jánošíkova – Novomeského – Štúrova – Tillnerova – Malovaného – Skuteckého – Štúrova – Kalista Orgoňa – Jánošíkova – Veľkomoravská – Bernolákova – Hviezdoslavova – Hollého – Veľkomoravská – Slovenská – Gajdoša – Veľkomoravská – Kozia – ZŠ Záhorácka – Cieľ

– Pavol Tedla –
ilustr. foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok