10. 4. 2014
Malacká hudobná jar sa ešte nekončí!
Jubilejná 50. Malacká hudobná jar má už za sebou niekoľko vystúpení zaujímavých umelcov. No ešte nekončíme!
Na  poslednom hlavnom  koncerte, ktorý sa uskutoční 13. apríla o 16.00 h v synagóge, sa s klavírnym recitálom  Spomienky na slávnych majstrov  predstaví  Róbert  Kohútek. Ide o absolventa konzervatória a VŠMU. V roku 2008 ukončil doktorandské štúdium na VŠMU  u Idy Černeckej. Ešte počas štúdií koncertoval sólovo i komorne doma aj v zahraničí (Nemecko, Švédsko, Španielsko, Maďarsko, Ukrajina, Poľsko, Česká republika, Rakúsko). Niekoľko rokov účinkoval v klavírnom triu s R. Marečkom a I. Vlachynskou, s ktorými podnikol viacero koncertných vystúpení a realizoval nahrávky v Slovenskom rozhlase a Slovenskej televízii.  Neskôr začal pedagogicky pôsobiť na konzervatóriu v Bratislave, VŠMU a potom na Katedre hudobnej výchovy Pedagogickej fakuly UK v Bratislave. V súčasnosti pôsobí na ZUŠ Hálkova v Bratislave. Repertoárovo sa snaží zahŕňať všetky štýlové obdobia, od baroka až po súčasnosť.

V rámci sprievodných podujatí  MHJ sa 13. apríla o 17.00 h uskutoční aj Rozprávková nedeľa s tvorivou dielňou. Do Malaciek zavíta Cirkus Muzikus.

Na záver nebude chýbať ani unikátny prenos Veľkonočného koncertu berlínskej filharmónie  z Veľkonočného festivalu 2014 v Baden–Badene, v priamom prenose pod taktovkou sira Simona Rattlea. Uvedený bude v kine Záhoran na Veľkonočnú nedeľu 20. apríla o 18.00 h. Na koncerte zaznie vedľa  Ligetiho  a Wagnera i Elgarov violončelový koncert v podaní hviezdnej hosťujúcej violončelistky Sol Gabetty, ktorý je právom pokladaný za jednu z Elgarových najcennejších skladieb. Koncert vygraduje pohanským Svätením jari Igora Stravinského. Dĺžka koncertu  je približne 2 hodiny. Veríme, že tento jedinečný koncert, ktorý sa bude na Slovensku premietať iba v našom kine,  bude dôstojným ukončením 50. Malackej hudobnej jari.

-mck/red-
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok