29. 9. 2015
Malacká desiatka mala spokojných účastníkov

Počasie na Malackej desiatke akoby bolo zakliate. 32. ročník tohto populárneho behu organizátori presunuli z novembra na september. I tak sa však nevyhli dažďu, ktorý sprevádzal bežcov až do cieľa.

Podujatie je súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára a Pohára Grand Prix Záhoria. Aj vďaka tomu do Malaciek zavítalo viacero bežcov nielen z blízkeho, ale aj zo vzdialenejšieho okolia. Na štart sa postavila aj pani Ludmila Foltýtová (51 r.) z českých Ratíškovic, ktorá bola so svojím výkonom (čas 52.46) spokojná. „Veľmi dobre sa mi bežalo, organizátori vytvorili výbornú trať v prostredí parku,“ vyhlásila v cieli. „Nevyšlo síce počasie, ale pre mňa to bolo určite lepšie ako 37 stupňov, ktoré som okúsila na posledných pretekoch,“ dodala bežkyňa. Spolu s ňou sa tento rok rozhodlo súťažiť ďalších 108 pretekárov. Seniori – muži nad 70 rokov –  odbehli skrátenú 6-kilometrovú trasu. Čerstvý sedemdesiatnik pán Michal Janota zo Skalice nám prezradil, že denne beháva približne takúto 6-kilometrovú trasu, aby si udržal svoju kondíciu.

Trať Malackej desiatky si pochvaľoval aj bežec z Bratislavy Martin Žigo (26 r.). „Veľmi oceňujem malackú šotolinovú trať. Povrch bol úplne suchý a mäkký. Okrem toho, trať merala presne 10 kilometrov. Na niektorých pretekoch sa stáva, že má trať aj o sto či dvesto metrov viac. Toto bola však presná desiatka,“ povedal spokojne mladík.

V rámci podujatia sa uskutočnili aj detské preteky Malacký kilometer, ktoré sú súčasťou Detského bežeckého pohára. Tie kompletne zabezpečilo Centrum voľného času v Malackách. Súťažiť sa tento rok rozhodlo 112 detí. Dĺžka tratí bola prispôsobená veku súťažiacich. V kategórii benjamínkovia bežali už aj drobci narodení v rokoch 2012 a 2013.

Hlavným usporiadateľom Malackej desiatky je Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ, spoluorganizátormi sú Centrum voľného času, AD HOC, Dobrovoľný hasičský zbor, Slovenský zväz telesne postihnutých (Klub zdravotne postihnutých detí a mládeže), AC Malacky a ďalší.

Organizátori ďakujú partnerom, ktorí finančne alebo materiálne podporili tento ročník Malackej desiatky a Malackého kilometra: HSF, ER WOOD, ESKO, SWAN.


Výsledky

Text, foto: N. Jánošová

Ďalšie
Šport
Podujatia
24. 6. 2024
Pozývame na Street Floorball Cup

Do Malaciek mieri jedinečný florbalový zážitok. Vsobotu 29. júna ožije areál ZŠ Dr. J. Dérera…

Zobraziť celý článok
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok