29. 9. 2015
Malacká desiatka mala spokojných účastníkov

Počasie na Malackej desiatke akoby bolo zakliate. 32. ročník tohto populárneho behu organizátori presunuli z novembra na september. I tak sa však nevyhli dažďu, ktorý sprevádzal bežcov až do cieľa.

Podujatie je súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára a Pohára Grand Prix Záhoria. Aj vďaka tomu do Malaciek zavítalo viacero bežcov nielen z blízkeho, ale aj zo vzdialenejšieho okolia. Na štart sa postavila aj pani Ludmila Foltýtová (51 r.) z českých Ratíškovic, ktorá bola so svojím výkonom (čas 52.46) spokojná. „Veľmi dobre sa mi bežalo, organizátori vytvorili výbornú trať v prostredí parku,“ vyhlásila v cieli. „Nevyšlo síce počasie, ale pre mňa to bolo určite lepšie ako 37 stupňov, ktoré som okúsila na posledných pretekoch,“ dodala bežkyňa. Spolu s ňou sa tento rok rozhodlo súťažiť ďalších 108 pretekárov. Seniori – muži nad 70 rokov –  odbehli skrátenú 6-kilometrovú trasu. Čerstvý sedemdesiatnik pán Michal Janota zo Skalice nám prezradil, že denne beháva približne takúto 6-kilometrovú trasu, aby si udržal svoju kondíciu.

Trať Malackej desiatky si pochvaľoval aj bežec z Bratislavy Martin Žigo (26 r.). „Veľmi oceňujem malackú šotolinovú trať. Povrch bol úplne suchý a mäkký. Okrem toho, trať merala presne 10 kilometrov. Na niektorých pretekoch sa stáva, že má trať aj o sto či dvesto metrov viac. Toto bola však presná desiatka,“ povedal spokojne mladík.

V rámci podujatia sa uskutočnili aj detské preteky Malacký kilometer, ktoré sú súčasťou Detského bežeckého pohára. Tie kompletne zabezpečilo Centrum voľného času v Malackách. Súťažiť sa tento rok rozhodlo 112 detí. Dĺžka tratí bola prispôsobená veku súťažiacich. V kategórii benjamínkovia bežali už aj drobci narodení v rokoch 2012 a 2013.

Hlavným usporiadateľom Malackej desiatky je Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ, spoluorganizátormi sú Centrum voľného času, AD HOC, Dobrovoľný hasičský zbor, Slovenský zväz telesne postihnutých (Klub zdravotne postihnutých detí a mládeže), AC Malacky a ďalší.

Organizátori ďakujú partnerom, ktorí finančne alebo materiálne podporili tento ročník Malackej desiatky a Malackého kilometra: HSF, ER WOOD, ESKO, SWAN.


Výsledky

Text, foto: N. Jánošová

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok