31. 3. 2014
Malačania vyložili haldy objemného odpadu

Ak ste sa dnes ráno po ceste do práce rozčuľovali nad množstvom odpadu, ktorý lemuje malacké ulice, vedzte, že sa uskutočňuje jarný zber objemného odpadu.

Malačania bývajúci v bytových zástavbách počas nedele vykladali k stojiskám kontajnerov všakovaký nepotrebný nábytok, koberce, staré umývadlá či toalety. Všetok odpad zvážajú pracovníci mesta. Keďže ide o veľké množstvo, je možné, že ho budú odstraňovať aj počas nasledujúcich dní.

Zdôrazňujeme, že to neznamená, že odpad sa môže naďalej privážať. Pracovníci sa nebudú do vyčistených lokalít vracať. Preto upozorňujeme občanov, aby už žiaden objemný odpad nevykladali.

Vykladať odpad okolo zberných nádob mimo termínu zvozu objemného odpadu je zakázané a bude pokutované. Počas roka môžu občania voziť odpady na dva odpadové dvory na Hlbokej a Partizánskej ulici. Otváracie hodiny nájdete tu.

Zvoz objemného odpadu v rodinných domoch sa uskutoční o týždeň – v pondelok 7. 4. Odpad je nutné vyložiť najneskôr do 7.00 h. Zvoz sa netýka biologického odpadu!

Zber objemného odpadu sa uskutočňuje dvakrát ročne, na jar a na jeseň. V tomto roku je jesenný termín naplánovaný na 20. a 27. októbra.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok