29. 1. 2014
Malačania sa umiestnili v kategóriách JUNDOR na čelných priečkach

V Gbeloch sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien v dlhodobej súťaži zvanej Moravsko-slovenský bežecký pohár. Medzi ocenenými nechýbali ani traja zástupcovia z klubu AC Malacky, ktorí zároveň boli, resp. sú klientmi Reedukačného centra v Sološnici.

V kategórii dorastencov sa suverénne na prvom mieste umiestnil vekom stále žiak Zdeněk Švejda z AK pri Základnej škole Borský Svätý Jur, ktorý k aktívnej účasti na pretekoch (zo sedemnásť ich vynechal iba dva) pridal aj zodpovedajúcu kvalitu (päťkrát zvíťazil). Na druhom mieste skončil zástupca AC Malacky Dávid Bokros, tretí v rovnakej kategórii skončil Elvis Gunár. Obaja študujú zároveň v RC Sološnica, kde väčšinou aj trénujú. O úspechu mladých bežcov AC Malacky svedčí aj fakt, že na štvrtom mieste figuroval ďalší člen klubu Jakub Kopiar. Taktiež žiakovi stačila na štvrté miesto medzi dorastencami účasť na štyroch pretekoch.

Pre RC Sološnicu bol isto úspech aj tretie miesto juniora Tibora Horvátha. Ten v lete ukončil svoj pobyt v RC Sološnica a v druhej polovici súťaže sa už na pretekoch pohára nezúčastňoval. Aj bodový zisk z prvého polroka, keď súťaž jasne viedol, mu stačil na konečnú 3. priečku (bežal na šiestich pretekoch, dva vyhral).

Text, foto: -TK AC-

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok