19. 7. 2013
Malačania sa rozhlasu vzdať nechcú
Téma mestského rozhlasu ako mediálneho prostriedku na komunikáciu samosprávy s občanmi zarezonovala v Malackách vlani, keď aj niektorí obyvatelia navrhovali modernejšie spôsoby informovania. Žiadali si napr. písomné uverejňovanie rozhlasových oznamov na webstránke mesta, resp. sprístupnenie možnosti vypočuť si ich napríklad cez Windows Media Player.

Zatiaľ je vysielanie mestského rozhlasu od februára 2013 len obmedzené, a to na jeden raz týždenne. K zmene viedli aj výsledky ankety na www.malacky.sk, kde ľudia odpovedali na otázku Aký je váš vzťah k mestskému rozhlasu v okresnom meste? Táto anketa bola na webstránke uverejnená celý rok a spočiatku prevládali odmietavé reakcie. Celkovo sa však 58 % hlasujúcich vyjadrilo, že rozhlas pokladá za užitočné médium a rado si ho vypočuje.

11,5 % uviedlo, že rozhlas im neprekáža, ale informácie si hľadajú inde. Negatívnu odpoveď, že rozhlas ich otravuje, niekde hučí a inde ho nepočuť uviedlo 5,87 % hlasujúcich. Za prežitok minulosti, ktorý by sa mal používať len v nutných prípadoch ho pokladá 21,2 %. Len 3,24 % ľudí si rozhlas vôbec nevšíma a je im ľahostajný.

Mestský rozhlas je teda stále pomerne účinnou formou prinášania informácií najmä k tým ľuďom, ktorí si ich sami aktívne nevyhľadávajú. Aká je jeho budúcnosť v Malackách sme sa spýtali vedúcej oddelenia marketingu MsÚ M. Janotovej: „Prax ukázala, že vysielanie rozhlasu raz za týždeň stačí, takže pri tom zostaneme. Uvažujeme aj o prevedení rozhlasu na web, vyhodnocujú sa technické možnosti.“

T. Búbelová  
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok