24. 8. 2023
Malačania s prehrou v lige proti Galante. O víťazovi v pohári rozhodli penalty

Futbalisti FC Žolík Malacky síce vstúpili do 3. ligy ako nováčik vysokým víťazstvom na ihrisku Dubnice nad Váhom vysoko 4:0, potom však prišli dve prehry na nulu na domácom ihrisku. Najprv podľahli Hamšík Academy Banská Bystrica 0:2 a potom 0:3 Slovanu Galanta.

Malacky prehrávali v zápase proti Galante od 14. minúty 0:1, no nádej na aspoň bod živili až do záveru zápasu. Potom však Galanťania v 89. minúte strelili poistku na 0:2 a tretí gól pridali v nadstavenom čase. Malačania sú po nekompletných troch kolách s 3 bodmi na 10. mieste.

Ďalší zápas mal prívlastok pohárový. Malačania v druhom kole Slovnaft Cupu cestovali v polovici týždňa do Bratislavy, kde na ihrisku Lokomotívy Devínska Nová Ves odohrali vyrovnaný zápas, ktorý skončil v riadnom hracom čase 0:0. V 45. minúte mali hostia veľkú šancu streliť gól, no nariadený pokutový kop Jozef Hermann nepremenil. O postupujúcom nakoniec rozhodli až penalty. Výsledok penaltového rozstrelu bol 5:3 v prospech Lokomotívy, ktorá v 3. kole Slovnaft Cupu vyzve FC Rohožník.

FC Žolík Malacky – FC Slovan Galanta 0:3 (0:1)
Góly: 14. Tomáš Hučko, 89. Kingsley Kemakolan Iheme, 90. Ronald Kočík
Zostava Malaciek: Adam Havlík – Adam Čech, Martin Ambra, Stanislav Škuta (78. Patrik Kaňka), Juraj Miklušičák (46. Lucas de Carvalho Serra Carvalho), Kristián Černák (66. Kristian Urban), Marek Macho (46. Patrik Karman), Jozef Hermann, Peter Fila (C), Timotej Foltýn (46. Miloš Angelovič), Samuel Milota

Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC Žolík Malacky 0:0 (5:3 po penaltách)

Zostava Malaciek: Marko Žváč – Adam Čech, Martin Ambra, Juraj Miklušičák, Kristian Urban, Patrik Karman (72. Stanislav Škuta), Jozef Hermann (46. Patrik Kaňka), Lucas De Carvalho Serra Carvalho, Timotej Foltýn (72. Patrik Haramia), Samuel Milota (46. Kristián Černák), Adam Bíly (58. Peter Fila)

-mb-

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…