31. 3. 2022
Malačania do jarnej časti nastúpili s posilami
Futbalisti FC Žolík Malacky počas zimnej prestávky značne obmenili svoj káder. Hráči sa pokúsia buď o postup do II. ligy, alebo o zotrvanie v tej tretej, keďže po sezóne nastáva reorganizácia súťaží. 

V jarnej časti sezóny sa môžu fanúšikovia tešiť na dvojicu navrátilcov do Malaciek. Z Veľkých Levár sa zatiaľ aspoň na hosťovanie vracia brankár Martin Preis. Ten nahradí Marka Zváča, kmeňového hráča Slovana Bratislava, ktorý bude pokračovať v bratislavskom Interi. Po anabáze v Rakúsku sa vracia aj skúsený stopér a legenda FC Malacky Štefan Kovárik. Z druholigového Rohožníka bude v Malackách hosťovať aj obranca Martin Ambra, ktorý na jeseň zbieral s nováčikom druhej najvyššej súťaže skúsenosti z profesionálnej ligy. 
Okrem týchto hráčov budú v Malackách hrať aj dvaja legionári zo Srbska: 22-ročný útočník Predrag Radojičić z FK Zvezdara Belehrad a 24-ročný obranca Ivan Pantić z rezervného tímu FK Macva 1929 Bogatic. 
Tím opúšťa aj stálica Tomáš Mifkovič, ktorý bude hrávať v rakúskom FK Prottes. Timothy Zmajkovič sa vracia takisto do Rakúska, kde bude nastupovať za SC Bad Sauerbrunn. Za Malacky už neuvidíme hrať ani Dominika Dohnanského, ktorý sa presťahoval do Česka. S futbalom však nekončí, jeho novým zamestnávateľom je SK Slaný. 
Malačania na začiatku jarnej časti najprv prehrali v Senci 0:2, v ďalšom zápase doma remizovali s Interom Bratislava 0:0. V tabuľke im patrí priebežná 6. priečka. Na najbližší zápas pocestujú v nedeľu 3. apríla do Rovinky. 
Text: M. Binčík, foto: -naty-

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok