22. 1. 2015
Malačan nádejným hudobným Objavom roka
Nechodil do základnej umeleckej školy, pred štyrmi rokmi ešte nehral na nijaký hudobný nástroj a dnes je nominovaný na prestížnu cenu Rádio_FM Head Awards 2014 v kategórii Objav roka. Hovoríme o mladom podnikateľovi z Malaciek Jánovi Petrovičovi (33), ktorý sa doslova baví hrou na klavíri a tvorbou elektronických inštrumentálnych skladieb.

„Priatelia mi hovoria, že je to ako filmová hudba. Väčšinou si nahrávam vlastné klavírne improvizácie, alebo hudbu produkujem v počítači a potom do nej mixujem živé nástroje – klavír, perkusie, ale hrám aj na koncovke (Pozn. red.: fujara s jednou dierkou, pri ktorej sa tóny vytvárajú rozličnou silou vdychu)“. Rádio FM má projekt s názvom Demovnica. Tam môžu začínajúci autori, ktorí ešte oficiálne nevydali album, poslať vlastnú nahrávku.

„Poslal som tam elektronickú inštrumentálku Antolská hospital, ktorá vznikla po mojej operácii žlčníka. Bol som v nemocnici a nemohol som spať, tak som na notebooku urobil skladbu, ktorú som bez akýchkoľvek úprav poslal do rádia. Neskôr som sa dozvedel, že ju vybral a hodnotil riaditeľ Rádia FM Maroš Hečko. Začali ju hrať a ľudia hlasovali,“ hovorí hudobník s raketovým štartom, ktorého pozvali aj do Rádia FM na rozhovor a jeho preferencie narastali.

Úspech nádejného umelca z Malaciek je teraz v rukách hlasujúcej verejnosti. Tí, ktorí jeho tvorbu nepoznajú, si jeho skladby môžu nájsť na internete. Sú bežne dostupné pri zadaní mena Ian Petrovič do vyhľadávača. Prvé kolo hlasovania na www.radiohlavy.sk/hlasovanie, bude ukončené 1. februára. O ceny potom zabojuje užší výber najúspešnejších.  

Text, foto: T. Búbelová

Hlasujte TU   
Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok