19. 9. 2013
Makety malackých budov

V Malackom kaštieli si oddnes môžete pozrieť jedinečnú výstavu. Ukáže vám naše mesto z vtáčej perspektívy, ale zároveň aj z detailu. Vystavené totiž budú letecké fotografie mesta a makety malackých budov, ako napríklad železničnej stanice, kostola či kaštieľa.

Autorom makiet je 17-ročný Marcel Jurkovič: „Všetko sa začalo asi pred dvomi rokmi, keď mi napadlo, že si postavím maketu železničnej stanice, keďže tam čakám skoro každý deň na vlak. Pokračoval som v stavbe panelákov na Mierovom námestí, kde bývam. Neskôr som vyrobil makety ZŠ Dr. J. Dérera, kostolov, synagógy a iných dominánt Malaciek.“

Makety sú väčšinou z kartónu.  Stavba jednej makety zaberie Marcelovi približne  jeden až dva dni. „Najviac mi dal zabrať asi františkánsky kostol. V budúcnosti sa chystám takto oživiť stavby, ktoré padli za obeť výstavbe, ako napríklad malý kaštieľ či bývalé CVeČko,“ hovorí Marcel.

Výstavu makiet dopĺňajú letecké fotografie mesta zhotovené počas tohto leta. Pôjde tak o zaujímavú kombináciu dvoch rozdielnych pohľadov na mesto.

Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h
V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.


– mija-

makety

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok