16. 12. 2022
Majstrovstvá SR v boxe: Dávid Michálek zlatý, Viktor Savin strieborný

Malackí boxeri sa predstavili na majstrovstvách Slovenskej republiky. Slovenská boxerská federácia, ktorá šampionát starších dorastencov, žien a mužov spolu s prezidentom Tomi „Kid“ Kovácsom organizovala, privítala v Matúškove 85 športovcov zo 41 klubov.

Alpha Boxing Club Malacky na trojdňových majstrovstvách reprezentoval starší dorastenec Viktor Savin, ktorý v turnajoch Slovenskej ligy v tejto sezóne neprehral ani jeden zápas. Vo finále do 57 kg čelil niekoľkonásobnému majstrovi SR z Trnavy, ktorý nášho borca v boji o zlato jednoznačne porazil 5:0. Viktor tak k bronzu a titulu majstra SR z roku 2021 pridal striebro a titul vicemajstra republiky.

Dávid Michálek v kategórii do 92 kg v semifinále porazil 5:0 domáceho borca z KO Galanta a v ceste za svojim ďalším titulom majstra SR mu stál už iba reprezentačný kolega, ktorý na majstrovstvách Európy do 23 rokov získal pre Slovensko bronzovú medailu. Boxer zo Zvolena po bojovnom výkone na Dávida nestačil. Bodoví rozhodcovia označili za víťaza a majstra SR  nášho borca, ktorý si tak vybojoval už ôsmy titul slovenského šampióna.

Text a foto: ABC Malacky

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok