16. 12. 2022
Majstrovstvá SR v boxe: Dávid Michálek zlatý, Viktor Savin strieborný

Malackí boxeri sa predstavili na majstrovstvách Slovenskej republiky. Slovenská boxerská federácia, ktorá šampionát starších dorastencov, žien a mužov spolu s prezidentom Tomi „Kid“ Kovácsom organizovala, privítala v Matúškove 85 športovcov zo 41 klubov.

Alpha Boxing Club Malacky na trojdňových majstrovstvách reprezentoval starší dorastenec Viktor Savin, ktorý v turnajoch Slovenskej ligy v tejto sezóne neprehral ani jeden zápas. Vo finále do 57 kg čelil niekoľkonásobnému majstrovi SR z Trnavy, ktorý nášho borca v boji o zlato jednoznačne porazil 5:0. Viktor tak k bronzu a titulu majstra SR z roku 2021 pridal striebro a titul vicemajstra republiky.

Dávid Michálek v kategórii do 92 kg v semifinále porazil 5:0 domáceho borca z KO Galanta a v ceste za svojim ďalším titulom majstra SR mu stál už iba reprezentačný kolega, ktorý na majstrovstvách Európy do 23 rokov získal pre Slovensko bronzovú medailu. Boxer zo Zvolena po bojovnom výkone na Dávida nestačil. Bodoví rozhodcovia označili za víťaza a majstra SR  nášho borca, ktorý si tak vybojoval už ôsmy titul slovenského šampióna.

Text a foto: ABC Malacky

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok