19. 12. 2019
Majstrovstvá Slovenska v šachu: Silvia Fajtáková na krásnom 11. mieste
Vo štvrtok 5. decembra sa sála Domu kultúry v Topoľčanoch stala už tradične dejiskom vyvrcholenia najväčšej šachovej súťaže na Slovensku – postupového školského šampionátu – Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov a žiačok základných škôl a študentov a študentiek stredných škôl. 
 
Cez sito okresných a krajských kôl sa do celoslovenského finále postupne prepracovalo len okolo 110 najlepších z celkovo viac ako 2 500 súťažiacich hráčov. Vo finále sa preto stretáva úzka špička najlepších hráčov z jednotlivých krajov, z ktorých viacerí sú viacnásobní slovenskí reprezentanti v mládežníckych kategóriách. Na tohtoročných finálových turnajoch sa tak zúčastnili aj medailisti z  Majstrovstiev Európy či Majstrovstiev Európskej únie. 
 
Po výborných výkonoch v okresnom aj krajskom kole si už piaty rok po sebe účasť na finálovom turnaji zabezpečila aj Silvia Fajtáková, žiačka 9.A triedy ZŠ Štúrova.  
 
Reprezentantka malackého šachu sa v ťažkej konkurencii najlepších šachistiek nestratila, podala znovu bojovný výkon počas celého turnaja, potrápila každú súperku, nedarovala žiadny bod zadarmo. Samotný finálový turnaj sa hral na 7 kôl. Konečným výsledkom bolo výborné 11. miesto Silvie, ktoré obsadila v konkurencii 31 šachistiek z celého Slovenska. Patrí jej pochvala za predvedený výkon, úspešnú  a vzornú reprezentáciu školy, mesta, okresu i kraja. 

P. Ondruš
Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok