19. 12. 2019
Majstrovstvá Slovenska v šachu: Silvia Fajtáková na krásnom 11. mieste
Vo štvrtok 5. decembra sa sála Domu kultúry v Topoľčanoch stala už tradične dejiskom vyvrcholenia najväčšej šachovej súťaže na Slovensku – postupového školského šampionátu – Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov a žiačok základných škôl a študentov a študentiek stredných škôl. 
 
Cez sito okresných a krajských kôl sa do celoslovenského finále postupne prepracovalo len okolo 110 najlepších z celkovo viac ako 2 500 súťažiacich hráčov. Vo finále sa preto stretáva úzka špička najlepších hráčov z jednotlivých krajov, z ktorých viacerí sú viacnásobní slovenskí reprezentanti v mládežníckych kategóriách. Na tohtoročných finálových turnajoch sa tak zúčastnili aj medailisti z  Majstrovstiev Európy či Majstrovstiev Európskej únie. 
 
Po výborných výkonoch v okresnom aj krajskom kole si už piaty rok po sebe účasť na finálovom turnaji zabezpečila aj Silvia Fajtáková, žiačka 9.A triedy ZŠ Štúrova.  
 
Reprezentantka malackého šachu sa v ťažkej konkurencii najlepších šachistiek nestratila, podala znovu bojovný výkon počas celého turnaja, potrápila každú súperku, nedarovala žiadny bod zadarmo. Samotný finálový turnaj sa hral na 7 kôl. Konečným výsledkom bolo výborné 11. miesto Silvie, ktoré obsadila v konkurencii 31 šachistiek z celého Slovenska. Patrí jej pochvala za predvedený výkon, úspešnú  a vzornú reprezentáciu školy, mesta, okresu i kraja. 

P. Ondruš
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok