28. 7. 2008
Magdolen predsedom asociácie inkubátorov

Podnikateľské inkubátory prišli na Slovensko „zo západu“, kde už vyše 50 rokov napomáhajú začínajúcim podnikateľom k úspechu. Sú neoceniteľné najmä ako podporná infraštruktúra pre začínajúce malé a stredné podniky. Nie je teda náhoda, že sa jedenásť slovenských inkubátorov rozhodlo založiť Slovenskú asociáciu podnikateľských a technologických inkubátorov SAPTI. Jej predsedom sa stal Valentín Magdolen, ktorý je inak riaditeľom Inkubátora Malacky.

Na rozdiel od rakúskych susedov, kde je podnikateľská inkubácia zavedený proces pod strechou príslušných inštitúcií, pričom na procese sa podieľajú spolková a krajinské vlády spolu s ďalšími zakladateľmi, napr. komúny, banky, priemysel, univerzity, u nás inkubátory vznikali ako jednotlivé projekty miest a iných zakladateľov. Významne im pomáha Národná agentúra pre rozvoj malých a stredných podnikov.

Poslaním inkubátorov je poskytovať začínajúcim firmám podporu na jednom mieste a vytvoriť im štartovacie podmienky v období zväčša prvých troch rokov. Základ tvorí prenájom priestorov za nižšie ceny ako sú bežné. Do výstavby celoslovenskej siete inkubátorov (kapacita je okolo 17,5 tisíca m2) sa cez programy národnej agentúry „nalialo“ spolu 602,36 milióna korún vrátane finančných a nefinančných vkladov príjemcov a ich partnerov. Významný je i dosah na zamestnanosť v regiónoch. V roku 2007 bolo v priamej súvislosti s prevádzkou a činnosťou inkubátorov vytvorených 1 230 pracovných miest.

 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok