13. 10. 2021
Lukostrelci priniesli dve republikové medaily
Na Majstrovstvách Slovenska v 3D lukostreľbe na Duchonke sa v konkurencii 280 súťažiacich zúčastnili aj členovia Lukostreleckého klubu Sagittarius. Priniesli si dve medaily – zlatú a bronzovú. 

V prvý deň – v sobotu – čakali na všetkých dve trate v náročnom teréne a na každej 20 terčov, teda 40 vystrelených šípov. Čistá streľba a pokojná myseľ rozhodovali o priebežnom poradí prvého dňa. O rozptýlenie súťažiacich sa organizátori postarali večerným kinom a retro párty.  
Na druhý deň šampionát pokračoval novovytvorenými skupinami podľa výkonnosti zo soboty. Noví ľudia v skupine, novo postavené kolíky na trati a 3D zvieratká, k tomu 20 terčov, čiže 20 šípov.
Záverečné hodnotenie nám prinieslo stupne víťazov. Na prvom mieste skončila Renáta Svetlíková a tretí bol Martin Kamenistý. Ďalší členovia LK Sagittarius sa umiestnili na 6., 7. a 8. mieste.
Lukostrelcom nikto neuprie súťažnú dušu a každý by si zaslúžil ocenenie. Aj na to mysleli organizátori a pred odovzdaním medailí a pohárov zorganizovali tombolu, kde sa dali vyhrať veľké 3D terče aj užitočné drobnosti.

Text a foto: LK Sagittarius

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok