24. 4. 2015
Liečba duše umením – arteterapia v MCK
Terapia umením je odbor, ktorý nie je Malačanom neznámy. Venuje sa mu Andrea Záhradníková Krajčírová, ktorá v rámci Tvorivého ateliéru vedie arteterapiu aj v Mestskom centre kultúry v Malackách. Jeden z takých večerov sa uskutoční aj v piatok 24. apríla o 18.30 h. „Prostredníctvom výtvarného vyjadrenia svojich pocitov budeme skúmať vlastné schopnosti adaptovať sa na prostredie a spoločnosť a vnímať, ako sa v ktorých situáciach cítime,“ načrtla tému sedenia lektorka.

Každý dostane výkres a naň za určitý čas niečo nakreslí. Potom svoje dielko posunie susedovi a sám dostane od niekoho rozpracovaný farebný výtvor. Vznikne toľko diel, koľko je účastníkov skupiny. „Takto sa učíme navzájom sa viac prijímať, rešpektovať, menej kritizovať a viac pochopiť,“ vysvetľuje arteterapeutka.

„Počas seansy zisťujeme, kto je aká osobnosť a lepšie spoznávame sami seba. Každá osobnosť do obrázku vtlačí niečo zo seba, no zároveň sa musí na predchádzajúceho autora naladiť a v niečom sa mu prispôsobiť,“ pokúša sa A. Záhradníková  Krajčírová priblížiť význam terapie, ktorá by nám mala v konečnom dôsledku uľahčiť fungovanie v kolektíve a v spoločnosti. Jedno stretnutie trvá asi 90 minút a vstupné je dobrovoľné.

Text: T. Búbelová; Foto: A. Záhradníková
Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok