24. 4. 2015
Liečba duše umením – arteterapia v MCK
Terapia umením je odbor, ktorý nie je Malačanom neznámy. Venuje sa mu Andrea Záhradníková Krajčírová, ktorá v rámci Tvorivého ateliéru vedie arteterapiu aj v Mestskom centre kultúry v Malackách. Jeden z takých večerov sa uskutoční aj v piatok 24. apríla o 18.30 h. „Prostredníctvom výtvarného vyjadrenia svojich pocitov budeme skúmať vlastné schopnosti adaptovať sa na prostredie a spoločnosť a vnímať, ako sa v ktorých situáciach cítime,“ načrtla tému sedenia lektorka.

Každý dostane výkres a naň za určitý čas niečo nakreslí. Potom svoje dielko posunie susedovi a sám dostane od niekoho rozpracovaný farebný výtvor. Vznikne toľko diel, koľko je účastníkov skupiny. „Takto sa učíme navzájom sa viac prijímať, rešpektovať, menej kritizovať a viac pochopiť,“ vysvetľuje arteterapeutka.

„Počas seansy zisťujeme, kto je aká osobnosť a lepšie spoznávame sami seba. Každá osobnosť do obrázku vtlačí niečo zo seba, no zároveň sa musí na predchádzajúceho autora naladiť a v niečom sa mu prispôsobiť,“ pokúša sa A. Záhradníková  Krajčírová priblížiť význam terapie, ktorá by nám mala v konečnom dôsledku uľahčiť fungovanie v kolektíve a v spoločnosti. Jedno stretnutie trvá asi 90 minút a vstupné je dobrovoľné.

Text: T. Búbelová; Foto: A. Záhradníková
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok