18. 5. 2017
Lesná je ďalšou zrekonštruovanou ulicou

Do zoznamu kompletne zrekonštruovaných ulíc v Malackách pribudla ďalšia, tentoraz Lesná ulica v lokalite Rádek. „V celej dĺžke nový chodník aj cesta, vytvorený odstavný pruh pre vozidlá, čím sme vytvorili jednosmerku  s právom jazdy cyklistov v protismere a zároveň legalizovali jednostranné parkovanie,“ vyratúva primátor Juraj Říha s dodatkom, že súčasťou rekonštrukcie je tiež príprava na nové verejné osvetlenie a bezbariérové úpravy, ktoré sú už v Malackách pri každej rekonštrukcii ciest či chodníkov samozrejmosťou.

Jeden z troch poslancov za obvod číslo 6, kam patrí aj Lesná, Richard Hájek, upozorňuje, že túto ulicu obyvatelia často využívajú ako spojnica medzi dolnou časťou „Rádku“ a Zámockým parkom. „Vzhľadom na zlý technický stav chodníka aj povrchu samotnej vozovky bola celková rekonštrukcia naplánovaná už asi 5 rokov. Jej zdržanie spôsobilo budovanie kanalizácie a výstavba bytového domu. Nová tvár Lesnej ulice je výsledkom dohody medzi požiadavkami obyvateľov tejto lokality a možnosťami mesta, za čo patrí vďaka všetkým zainteresovaným stranám,“ povedal R. Hájek. Primátor doplnil: „Splácame tým svoj záväzok voči Rádku, keďže podobné resty máme aj voči Písnikom, Hlbokej či Rudolfa Dilonga. Za podstatný považujem fakt, že s investorom novej bytovky sme vyrokovali jeho investíciu, z ktorej sa financoval nový chodník. Keďže som zástancom komplexných rekonštrukcií, zaplatili sme cestu a osvetlenie, a máme tak kompletne zrekonštruovanú ďalšiu ulicu a môžeme pokračovať v inej časti mesta.”

O pár dní sa začne rekonštrukcia vnútrobloku na Ulici 1. mája č. 65, 67, ktorá je už vysúťažená. Následne nato bude mesto pokračovať kompletnou rekonštrukciou cesty a vnútrobloku za Mestským centrom sociálnych služieb.

Text a foto: -red-

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok