5. 6. 2014
Lepiť plagáty na zastávky je zakázané!

Pri propagácii podujatí je väčšinou každá reklama dobrá, lepiť plagáty na zastávky MHD je však v našom meste zakázané. Ide totiž o priestupok znečisťovania verejného priestranstva.

V ostatných dňoch zaznamenala MsP Malacky množstvo polepených plagátov, ktoré lákajú obyvateľov nášho mesta na návštevu jedného z festivalov. Oblepené boli hlavne najnovšie zastávky, ako napríklad tá na Břeclavskej ulici, ktorá nie je osadená ani mesiac. Mestská polícia sa vďaka kontaktu uvedenom na plagáte spojila priamo s organizátorom, ktorému udelila pokutu, a vyzvala ho odstrániť všetky vylepené plagáty.

Pokiaľ by priestupca túto výzvu odignoroval, mesto by dalo plagáty odstrániť na vlastné náklady, ktoré by následne od organizátora vymáhalo. V tomto prípade však priestupca ihneď plagáty odstránil a zastávky sú opäť čisté.

V našom meste je povolené vylepovať plagáty na skružiach, ktorých je v Malackách sedem. Propagovať podujatia je ďalej možné v súkromnom či prenajatom priestore, prípadne prostredníctvom Turisticko-informačnej kancelárie mesta Malacky.

Text: N. Slobodová, foto: T. Búbelová, MsP

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok