18. 7. 2014
Kúpalisko vodu riadne čistí. Znečisťujú ju úžívatelia!

Na facebookový profil nám napísala rozhorčená Malačianka. Sťažovala sa na nečistotu vody  v malom bazéne malackého kúpaliska. Zisťovali sme, čo je za tým.

„Takú špinavú vodu v detskom bazéne som nečakala. Samá tráva, dokonca odpadky,“ píše nahnevaná návštevníčka kúpaliska. Na znečistenú vodu sme sa teda išli pozrieť s fotoaparátom. Je pravda, že vo vode plávali kúsky trávy a nachádzal sa tu i piesok, ale o vine samotného kúpaliska nemožno hovoriť.

Kúpalisko má zriadené sprchy, v ktorých by sa mali návštevníci pred vstupom do bazéna osprchovať. Keď deti behajú bosé po tráve a potom vbehnú do bazéna, je logické, že sem prinesú nečistotu. Aj predtým by mali navštíviť sprchu.

Sama rozhorčená obyvateľka mesta píše, že niektorí rodičia kŕmia svoje deti priamo v bazéne. Takto teda ďalej prispievajú k znečisteniu bazéna. Rodičia by mali nielenže nekŕmiť svoje deti priamo v bazéne, ale aj zabezpečiť, aby ich dieťa prinieslo do bazéna čo najmenej nečistôt. Ak si totiž každý povie, že on môže, môže to vyzerať aj tak, ako opísala sťažujúca sa mamička.
 

„Bazény pravidelne vysávame, je v nich 24-hodinová filtrácia. Snažíme sa naozaj robiť čo môžeme. Ľudia by však v prvom rade mali dodržiavať hygienu a pravidlá kúpaliska,“ hovorí správca kúpaliska V. Mihočko. Prezradil nám aj to, že tento týždeň bola na malackom kúpalisku kontrola z Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá odobrala vzorky a vodu označila za vyhovujúcu.

Na záver treba povedať, že všetko je o ľuďoch. Zo strany správy kúpaliska je všetko v najlepšom poriadku, ale je to v poriadku aj z vašej strany?

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok