3. 6. 2020
Kúpalisko pred neistou sezónou

Pandémia koronavírusu zasiahla aj športoviská, ktoré načas osireli. Dnes sa do nich už vracia život a ďalšie sa v súčasnosti na otvorenie pripravujú. Medzi ne patrí aj letné kúpalisko v Malackách.

Správca malackých športovísk, organizácia AD HOC, ráta s letnou prevádzkou kúpaliska, a preto už počas mája začala s prípravou areálu. „Sme v pravidelnom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, takže už vieme približné hygienické podmienky prevádzky,“ opisuje situáciu riaditeľ AD HOC Dušan Rusňák.

Proces prípravy areálu, napustenie bazénov a schválenie od hygienikov trvá minimálne 4-5 týždňov. Ak vezmeme do úvahy aj ekonomické hľadisko, bazény by sa mali otvoriť ešte pred dátumom 1. júl. Blížiaca sa letná sezóna je plná otáznikov. „Vzhľadom na celkovú neistotu termínu otvorenia a predpokladu nižšej návštevnosti sme škrtli všetky plánované investície a obmedzili sme sa len na nevyhnutné úkony potrebné na sprevádzkovanie kúpaliska,“ vysvetľuje D. Rusňák a  priznáva: „Zvažovali sme aj alternatívu, že by sa kúpalisko tento rok vôbec neotvorilo. Nakoniec sme sa rozhodli, že túto službu občanom poskytneme, hoci v obmedzených podmienkach. Tiež sme to považovali za gesto solidarity voči nájomcovi celoročnej gastroprevádzky v areáli, ktorému otvorené kúpalisko pomôže prežiť následky koronakrízy, a my neprídeme o nájomné.“

Vlani sa predalo 16 787 vstupov na kúpalisko, čo šéf AD HOC považuje za priemernú sezónu. Rekord, ktorý určite zostane v platnosti aj po tohtoročnom lete, zaznamenali v roku 2006, keď predali 25 456 vstupov. Priemer za posledných 10 rokov je okolo 16 tisíc.

O termíne otvorenia kúpaliska a prípadných hygienických obmedzeniach budeme malackú verejnosť informovať v mestských médiách.

Text: M. Binčík, foto: D. Krakovský


Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok