4. 7. 2013
Kultúrne leto už o pár dní

Leto si už vychutnávame plnými dúškami a je najvyšší začať aj leto kultúrne. Tradične, ako každý rok, máme v Malackách pred sebou Kultúrne leto. Ponúkne pestrú paletu podujatí rôznych žánrov pre všetky vekové kategórie.

Ponuka je pestrá

Kino Záhoran bude premietať každý deň v týždni, ponúkne filmové novinky, prázdninové detské kino či rozprávkový týždeň.

Detičky sa môžu tešiť aj na Rozprávkové nedele v Zámockom parku. Od 16.00 h ich čakajú tvorivé dielničky a Sokoliari. O 17.00 h je pre ne pripravená letná rozprávka. Deťom sú venované aj dva denné detské tábory v MCK, ktoré ponúknu našim najmenším netradičné zážitky v múzeu, kine, kaštieli, kryptách a v knižnici. Zároveň deti spolu niečo pekné vytvoria v tvorivých dielňach.

Čo sa tvorivosti týka, ani dospelí nezostanú ochudobnení. Výtvarné kurzy Tvorivé tričko a Tvorivý ateliér či kurz háčkovania Opletačky pre babky, dcérky i vnučky pod vedením skúsených lektoriek potešia dušu nejedného z nás. Zámocký park bude miestom aj ďalších aktivít, či už to budú pravidelné cvičenia jogy, prechádzky po parku so sprievodcom, prehliadky kaštieľa alebo arteterapia.

Malacky budú počas Kultúrneho leta miestom aj takých akcií ako je hudobný festival Fun Rádio Dohoda, pivný festival Malacký Krígl, Poľovnícky deň či Letný koncert. V závere leta sa môžeme tešiť na Bažant Kinematograf a divadelný festival Zejdeme sa na hambálku.

Začíname v pondelok

Kultúrne leto začíname v pondelok  8. júla v Zámockom parku  o 19.00 h cvičením jogy s Ľudmilou Oreskou. Pokračujeme v sobotu 13. júla o 10.00 h v Zámockom parku Arteterapiou pre dospelých. S Andreou Záhradníkovou Krajčírovou sa až do 18.00 h môžete venovať kresleniu, maľovaniu, hre na rôzne hudobné nástroje, skrátka všetkému pre harmonizáciu duše.

O 13.45 h sa môžete poprechádzať so sprievodcom po Zámockom parku, prípadne medzi 15.00 h a 17.00 h môžete navštíviť kaštieľ a počas prehliadky si  pozrieť aj výstavu obrazov Jozefa Anovčina Farebný svet.

Prvý týždeň malackého kultúrneho leta uzavrieme v nedeľu 14. júla v Zámockom parku, kde sa začne cyklus Rozprávková nedeľa s tvorivou dielňou. Prídu aj sokoliari so svojimi operenými zverencami.  O 16.00 h si detičky môžu kresliť s Andreou Záhradníkovou (Arteterapia pre deti ) a o 17.00 h ich čaká premiéra Divadla Žihadlo: Zlatá priadka. Máme sa naozaj na čo tešiť.

Bližšie informácie o všetkých podujatia Kultúrneho leta 2013 v Malackách nájdete na mckmalacky.sk a na malacky.sk. Užime si spolu leto kultúrne, už teraz sa na vás tešíme.

– MCK Malacky –

kult leto

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok