29. 9. 2017
Kubo Kopiar má zlato z dráhy i z cesty

Jakub Kopiar poňal aktuálnu sezónu vo veľkom štýle. Je už dvojnásobným majstrom Slovenska. Svoju poslednú veľkú medailu zo slovenského šampionátu vybojoval v sobotu 16. septembra v Šali.

Pre malackého juniora bol zisk zlata z cestného šampionátu na desať kilometrov impulzom pre blížiace sa majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Na štarte právom stál po boku mužských účastníkov. Nemal dôvod neveriť si, veď v týždni zvládol tri razy zbehnúť tri kilometre s pauzou tri minúty v časoch 9:37, 9:30 a 9:23. Táto celkom slušná bilancia ukazuje, že Kubo sa nachádza vo forme, v akej dosiaľ nikdy nebol.

Po štartovom výstrele sa držal v čele mužskej skupiny, ďaleko od svojich juniorských súperov. V priebehu pretekov však Kubovo tempo klesalo a šli pred neho niektorí mužskí súperi. Rovnako ako my zhodnotili Kopiarov nástup ako predčasne razantný. Sú to skúsenosti, mal isto aj na čas pod 33 minút, ale zásluhou rýchleho úvodu si túto šancu nechal ujsť. Výsledný čas 33:32.

V závere sa na neho dotiahli aj jeho juniorskí prenasledovatelia. Neboli však schopní ho predstihnúť a tak dobehol do cieľa ako prvý junior. Kubovi k zisku zlata gratulujeme! Stal sa tento rok už dvojnásobným majstrom republiky. Pripomeňme, že k zlatej zbierke pridal aj dve bronzové medaily – jednu z haly pri osobnom rekorde 4:10 min na 1500 m (pred časom ho zlepšil na 4:08) a jednu z dráhy na desať kilometrov.

Kubo sa následne vrhol do kolotoča behov po lesoch a kopcoch, aby sa pripravil na jesennú krosovú sezónu. Majstrovstvá Slovenska v krose sa budú konať 19. novembra v Šamoríne, malackému bežcovi držíme palce.

-ekipa- ekipa

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok