29. 9. 2017
Kubo Kopiar má zlato z dráhy i z cesty

Jakub Kopiar poňal aktuálnu sezónu vo veľkom štýle. Je už dvojnásobným majstrom Slovenska. Svoju poslednú veľkú medailu zo slovenského šampionátu vybojoval v sobotu 16. septembra v Šali.

Pre malackého juniora bol zisk zlata z cestného šampionátu na desať kilometrov impulzom pre blížiace sa majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Na štarte právom stál po boku mužských účastníkov. Nemal dôvod neveriť si, veď v týždni zvládol tri razy zbehnúť tri kilometre s pauzou tri minúty v časoch 9:37, 9:30 a 9:23. Táto celkom slušná bilancia ukazuje, že Kubo sa nachádza vo forme, v akej dosiaľ nikdy nebol.

Po štartovom výstrele sa držal v čele mužskej skupiny, ďaleko od svojich juniorských súperov. V priebehu pretekov však Kubovo tempo klesalo a šli pred neho niektorí mužskí súperi. Rovnako ako my zhodnotili Kopiarov nástup ako predčasne razantný. Sú to skúsenosti, mal isto aj na čas pod 33 minút, ale zásluhou rýchleho úvodu si túto šancu nechal ujsť. Výsledný čas 33:32.

V závere sa na neho dotiahli aj jeho juniorskí prenasledovatelia. Neboli však schopní ho predstihnúť a tak dobehol do cieľa ako prvý junior. Kubovi k zisku zlata gratulujeme! Stal sa tento rok už dvojnásobným majstrom republiky. Pripomeňme, že k zlatej zbierke pridal aj dve bronzové medaily – jednu z haly pri osobnom rekorde 4:10 min na 1500 m (pred časom ho zlepšil na 4:08) a jednu z dráhy na desať kilometrov.

Kubo sa následne vrhol do kolotoča behov po lesoch a kopcoch, aby sa pripravil na jesennú krosovú sezónu. Majstrovstvá Slovenska v krose sa budú konať 19. novembra v Šamoríne, malackému bežcovi držíme palce.

-ekipa- ekipa

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok