29. 11. 2007
Kto predáva kaštieľ?

Na internete sa pred dvoma dňami objavila ponuka na odpredaj Pálfiovského kaštieľa v Malackách. Kto za ňou stojí? RNDr. Jozef Ondrejka, primátor Malaciek: “Neznáma osoba predáva objekt, ktorý jej nepatrí. Mesto zvažuje právne kroky na ochranu svojho mena. Postup realitnej kancelárie považujem za neprofesionálny.”

 

Mesto Malacky ako vlastník Pálfiovského kaštieľa v Malackách sa dištancuje od pochybnej ponuky. Spoločnosť RE/MAX Real Centrum ňou ponúka na predaj národnú kultúrnu pamiatku, pritom Pálfiovský kaštieľ je od 6. 9. vo výlučnom vlastníctve mesta. Samospráva pripravuje projekt jeho rekonštrukcie a využitia a v žiadnom prípade neuvažuje o predaji kaštieľa.

Spoločnosť RE/MAX Real Centrum reagovala na výhrady Mesta Malacky stiahnutím ponuky na odpredaj Pálfiovského kaštieľa: “Ide o administratívny omyl, ktorý vznikol pri aktualizácii našej ponuky. Predchádzajúci majiteľ objektu, ktorým bol Rád menších bratov Františkánov, nám neoznámil, že kaštieľ už predal. Je nám ľúto, že prišlo k takémuto omylu,” uviedol Tino Feranec, vedúci bratislavskej kancelárie RE/MAX Real Centrum a Mestu Malacky sa ospravedlnil.

 

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok