29. 11. 2007
Kto predáva kaštieľ?

Na internete sa pred dvoma dňami objavila ponuka na odpredaj Pálfiovského kaštieľa v Malackách. Kto za ňou stojí? RNDr. Jozef Ondrejka, primátor Malaciek: “Neznáma osoba predáva objekt, ktorý jej nepatrí. Mesto zvažuje právne kroky na ochranu svojho mena. Postup realitnej kancelárie považujem za neprofesionálny.”

 

Mesto Malacky ako vlastník Pálfiovského kaštieľa v Malackách sa dištancuje od pochybnej ponuky. Spoločnosť RE/MAX Real Centrum ňou ponúka na predaj národnú kultúrnu pamiatku, pritom Pálfiovský kaštieľ je od 6. 9. vo výlučnom vlastníctve mesta. Samospráva pripravuje projekt jeho rekonštrukcie a využitia a v žiadnom prípade neuvažuje o predaji kaštieľa.

Spoločnosť RE/MAX Real Centrum reagovala na výhrady Mesta Malacky stiahnutím ponuky na odpredaj Pálfiovského kaštieľa: “Ide o administratívny omyl, ktorý vznikol pri aktualizácii našej ponuky. Predchádzajúci majiteľ objektu, ktorým bol Rád menších bratov Františkánov, nám neoznámil, že kaštieľ už predal. Je nám ľúto, že prišlo k takémuto omylu,” uviedol Tino Feranec, vedúci bratislavskej kancelárie RE/MAX Real Centrum a Mestu Malacky sa ospravedlnil.

 

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok