10. 1. 2014
Kristína a Ženský zákon

V nedeľu 12. januára zavíta do Malaciek speváčka Kristína. Bude hlavným hudobným hosťom benefičného koncertu, ktorý sa uskutoční v kine. Organizátorom je Chrámový zbor sv. Cecílie, peniažky sa budú zbierať na organ a vystúpia aj talentované konzervatoristky Nikol a Laura Tománkové.

Chrámový zbor sv. Cecílie zo Studienky už viac ako šesť rokov sprevádza liturgické obrady a rôzne komunitné aktivity v Studienke i v Malackách. Vlani v marci založil zbor aj občianske združenie, ktoré sa snaží získať prostriedky na nový alebo zánovný organ do Studienky. Tamojší organ, ktorý patrí k ústrednému sprievodcovi liturgickej piesne, totiž pomaly dožíva a jeho opravy a údržba sa stali neefektívnymi.

Cena kvalitného zánovného organu je viac ako 14 tisíc eur, a tak zbor prišiel s myšlienkou benefičného koncertu. Veľmi ústretovo a s veľkou empatiou sa k tomuto projektu postavila speváčka Kristína. Na koncerte zaspieva okrem už známych pesničiek aj pesničku Modlitba za ľudskosť. Na koncerte sa predstavia aj konzervatoristky Nikol a Laura Tománkové. V ich interpretácii zaznejú známe pesničky filmov strieborného plátna ako je Den v rúži zostal (Vtedy na západe), Muoj Bože od Katky Knechtovej či Stabat mater dolorosa.

Srdečne pozývame všetkých milovníkov peknej hudby, sympatizantov hudobného umenia a vlastne všetkých ľudí dobrej vôle, ktorí zakúpením vstupenky v hodnote 10 € podporia spomínaný zámer. Vstupenky si môžete kúpiť v Kine Záhoran, v obchodíku Vecičky s Dušou na Radlinského ulici 5172 a v TIK-u Malacky (v budove inkubátora na prízemí).

benef

 

V pondelok vás do kina pozýva zase MCK Malacky a Divadlo na hambálku. Uvedú svoje prvé predstavenie v novom roku a bude to Tajovského tradičná hra podaná netradične – v záhoráčtine, do ktorej ju preložili bratia Moravčíkovci. Ženský zákon je jednoduchý príbeh o medziľudských vzťahoch priam nabitý humorom a vtipom. Rozpráva o láske mladých ľudí a o tom, čo dokáže sebectvo, majetok a intrigy.

Predstavenie sa uskutoční 13. 1. o 19.00 h v kine v Malackách. Viac informácií o divadle a predstavení nájdete na www.divadlonahambalku.sk/zensky-zakon

Vstupné: 3 € / predpredaj vstupeniek prostredníctvom www.kinomalacky.sk

DNH

– mija –

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok