21. 8. 2017
Kristián je bronzovým majstrom sveta vo Formula Future

V dňoch od 9. do 13. augusta sa v Maďarsku, v meste Dunaújváros, uskutočnili Majstrovstvá sveta a Európy vo Formula Future. Desaťročný Kristián Viktorín z klubu KVM MA-JAK Malacky po niekoľkých rokoch opäť vybojoval pre Slovensko cenný kov vo vodnom motorizme.

Na majstrovstvách sa zúčastnil po prvý raz. Súťažil v kategórii Class 2, ktorá bola s počtom 18 pretekárov (vo veku od 10 do 11 rokov) z 10 krajín najviac zastúpená. Na prvých dvoch priečkach sa umiestnili pretekári z Ruska. Kristián za sebou nechal súťažiacich z krajín ako sú Nemecko, Česko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko, Estónsko a Spojené Emiráty. Súťaž pozostávala z troch disciplín a to viazania lodných uzlov, manévringu a paralelného slalomu, v ktorom sa mu darilo najviac. O tretie miesto v ňom súperil s viacnásobným českým majstrom, ktorého porazil s rozdielom 6 sekúnd. V tejto disciplíne si týmto víťazstvom vybojoval bronz a celkovo sa tak na majstrovstvách umiestnil na krásnom 3. mieste.

Veľkú zásluhu na skvelom úspechu má jeho tréner Richard Pajpach z Jakubova. Venoval mu všetok svoj voľný čas a skúsenosti, ktoré vo vodnom motorizme sám nadobudol. Dôležitú úlohu zohrali aj Kristiánovi rodičia, ktorí ho podporovali nielen finančne a technickým zabezpečením tréningov, ale boli mu predovšetkým veľkou psychickou oporou.

Medailu z majstrovstiev pre Slovensko naposledy vybojoval Malačan Peter Štefanovič, keď pred 8 rokmi získal striebro. V tomto športe ide o historicky najúspešnejšie umiestnenia pretekárov SR na Majstrovstvách sveta vo Formula Future.


Text a foto: S. Viktorín

Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok