21. 8. 2017
Kristián je bronzovým majstrom sveta vo Formula Future

V dňoch od 9. do 13. augusta sa v Maďarsku, v meste Dunaújváros, uskutočnili Majstrovstvá sveta a Európy vo Formula Future. Desaťročný Kristián Viktorín z klubu KVM MA-JAK Malacky po niekoľkých rokoch opäť vybojoval pre Slovensko cenný kov vo vodnom motorizme.

Na majstrovstvách sa zúčastnil po prvý raz. Súťažil v kategórii Class 2, ktorá bola s počtom 18 pretekárov (vo veku od 10 do 11 rokov) z 10 krajín najviac zastúpená. Na prvých dvoch priečkach sa umiestnili pretekári z Ruska. Kristián za sebou nechal súťažiacich z krajín ako sú Nemecko, Česko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko, Estónsko a Spojené Emiráty. Súťaž pozostávala z troch disciplín a to viazania lodných uzlov, manévringu a paralelného slalomu, v ktorom sa mu darilo najviac. O tretie miesto v ňom súperil s viacnásobným českým majstrom, ktorého porazil s rozdielom 6 sekúnd. V tejto disciplíne si týmto víťazstvom vybojoval bronz a celkovo sa tak na majstrovstvách umiestnil na krásnom 3. mieste.

Veľkú zásluhu na skvelom úspechu má jeho tréner Richard Pajpach z Jakubova. Venoval mu všetok svoj voľný čas a skúsenosti, ktoré vo vodnom motorizme sám nadobudol. Dôležitú úlohu zohrali aj Kristiánovi rodičia, ktorí ho podporovali nielen finančne a technickým zabezpečením tréningov, ale boli mu predovšetkým veľkou psychickou oporou.

Medailu z majstrovstiev pre Slovensko naposledy vybojoval Malačan Peter Štefanovič, keď pred 8 rokmi získal striebro. V tomto športe ide o historicky najúspešnejšie umiestnenia pretekárov SR na Majstrovstvách sveta vo Formula Future.


Text a foto: S. Viktorín

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok