15. 4. 2013
Kresba ako začiatok - výstava v Galérii MCK
V priestoroch Galérie MCK pokračujeme v predstavovaní mladých profesionálnych umelcov zo Záhoria. Najnovšia výstava autora Petra Šelca vás vtiahne do hlbín sochárovej duše. Galéria MCK predstaví diela tohto umelca na vernisáži 18. apríla o 17 00 h. Výstavu s názvom Kresba ako začiatok si budete môcť pozrieť do 22. mája.

„Názov výstavy je vyjadrením mojej tvorby. Nie je podstatné či, sa jedná o maľbu, objekt alebo sochu. Vždy sa začína kresbou. A neraz to ňou aj končí. Ako je pre mňa kresba zachytenie myšlienky, prvým krokom k návrhu budúceho sochárskeho, alebo maliarskeho diela, tak isto je kresba aj samostatný výrazový prostriedok. Konečné dielo,“ vyznáva sa Peter Šelc.      

Ešte pred samotným vytváraním sochy si musí sochár dielo vizualizovať. V predstavách vyformovať, vtisnúť mu objem, tretí rozmer, vdýchnuť mu dušu. Kresba je práve to médium, ktoré uchopí predstavu, poskytne tvorivú slobodu a pritom zadefinuje presné kontúry. Kolorovaná kresba, kresba a maľba sú pre Petra Šelca základným stavebným prvkom. Jemnosť, éterickosť  i presný tvar a kontúra sú zas pojivom diela.

 „Kresba pre mňa znamená uvoľnenie, zachytenie myšlienky, nápadu. Nechcem sa ponárať do dávnych vôd histórie, ale určite vás nebudem klamať, keď poviem, že kresba patrí k najstarším a najprirodzenejším formám vyjadrenia ľudských pocitov a potrieb.“ ako dodáva sám autor.


Text, foto: -mck-
Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok