10. 12. 2012
Kraj opraví cestu medzi Malackami a Rohožníkom

Po ceste z Rohožníka vyvezú dva milióny ton tovaru ročne. Ak by nebola zrekonštruovaná, ohrozilo by to konkurencieschopnosť veľkých zamestnávateľov regiónu. „Uvedomujeme si, že rekonštrukcia cesty je nevyhnutná. Vďaka spolupráci so spoločnosťami, ktoré cestu medzi Rohožníkom a Malackami využívajú, župa ušetrí 150-tisíc eur na projektovej dokumentácii,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
„Zmluvu o spolupráci pri riešení technického stavu cesty III/50310“ medzi BSK a spoločnosťami Holcim (Slovensko) a.s., Baumit spol. s r.o. a ALAS SLOVAKIA spol. s r.o. schválili krajskí poslanci na zastupiteľstve v piatok 7. decembra 2012. Na základe nej bude dôležitá spojnica malokarpatského podhoria s mestom Malacky a cez diaľnicu D2 s hlavným mestom opravená. Vďaka rekonštrukcii sa smerovo aj výškovo cesta dostane do súladu s predpismi. Trasa odbremení Kuchyňu aj Pernek.
 
Cestu III/50310 môžu nákladné autá využívať už len jedným smerom. Na cestu späť musia využívať 13 kilometrov dlhú obchádzku cez Podhorie. Ak by cestu pre nákladnú dopravu uzatvorili úplne, distribučné náklady na jednu tonu cementu by sa zvýšili o jedno euro. To by malo dopad na konkurencieschopnosť veľkých zamestnávateľov v regióne. Nákladná doprava by navyše musela využívať cestu II/501 medzi Rohožníkom a Pernekom, ktorej rekonštrukcia by v konečnom dôsledku bola omnoho nákladnejšia.

– text: TS BSK, foto: ilustračné –

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok