17. 8. 2007
Kontrola pieskovísk v meste

Pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislavy v júli vykonali kontrolu pieskovísk na detských ihriskách v správe mesta Malacky. Skontrolovali 12 z celkového počtu 29 pieskovísk, pričom dve pieskoviská nevyhoveli Nariadeniu vlády SR č. 313/2006 Z. z, pretože v nich zistili prítomnosť psích a mačacích exkrementov. V oboch pieskoviskách mesto zabezpečí úplnú výmenu piesku.

Piesok sa vo všetkých pieskoviskách na jar kompletne vymieňa  a pieskoviská sa pravidelne čistia a prekopávajú, výsledkom čoho je aj priaznivý výsledok kontroly. Smutný ostáva fakt, že vo dvoch ihriskách sa našli exkrementy zvierat. Oddelenie životného prostredia MsÚ je dostáva upozornenia, že pri pieskoviskách chýbajú tabuľky s označením Zákaz vodenia psov. Ich účinnosť je však sporná.

Chovatelia psov by mali poznať VZN č.4/2002 o chove zvierat, ktoré im zakazuje vodiť psov ich na detské ihriská, športoviská, atď. Bohužiaľ, bezohľadnosť niektorých majiteľov psov má za následky zvýšené náklady na údržbu detských ihrísk. Za zbytočne vyhodené peniaze by na ihrisku mohli pribudnúť nové prvky, prípadne by sa mohli zrekonštruovať pôvodné.

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok