17. 8. 2007
Kontrola pieskovísk v meste

Pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislavy v júli vykonali kontrolu pieskovísk na detských ihriskách v správe mesta Malacky. Skontrolovali 12 z celkového počtu 29 pieskovísk, pričom dve pieskoviská nevyhoveli Nariadeniu vlády SR č. 313/2006 Z. z, pretože v nich zistili prítomnosť psích a mačacích exkrementov. V oboch pieskoviskách mesto zabezpečí úplnú výmenu piesku.

Piesok sa vo všetkých pieskoviskách na jar kompletne vymieňa  a pieskoviská sa pravidelne čistia a prekopávajú, výsledkom čoho je aj priaznivý výsledok kontroly. Smutný ostáva fakt, že vo dvoch ihriskách sa našli exkrementy zvierat. Oddelenie životného prostredia MsÚ je dostáva upozornenia, že pri pieskoviskách chýbajú tabuľky s označením Zákaz vodenia psov. Ich účinnosť je však sporná.

Chovatelia psov by mali poznať VZN č.4/2002 o chove zvierat, ktoré im zakazuje vodiť psov ich na detské ihriská, športoviská, atď. Bohužiaľ, bezohľadnosť niektorých majiteľov psov má za následky zvýšené náklady na údržbu detských ihrísk. Za zbytočne vyhodené peniaze by na ihrisku mohli pribudnúť nové prvky, prípadne by sa mohli zrekonštruovať pôvodné.

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok