17. 8. 2007
Kontrola pieskovísk v meste

Pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislavy v júli vykonali kontrolu pieskovísk na detských ihriskách v správe mesta Malacky. Skontrolovali 12 z celkového počtu 29 pieskovísk, pričom dve pieskoviská nevyhoveli Nariadeniu vlády SR č. 313/2006 Z. z, pretože v nich zistili prítomnosť psích a mačacích exkrementov. V oboch pieskoviskách mesto zabezpečí úplnú výmenu piesku.

Piesok sa vo všetkých pieskoviskách na jar kompletne vymieňa  a pieskoviská sa pravidelne čistia a prekopávajú, výsledkom čoho je aj priaznivý výsledok kontroly. Smutný ostáva fakt, že vo dvoch ihriskách sa našli exkrementy zvierat. Oddelenie životného prostredia MsÚ je dostáva upozornenia, že pri pieskoviskách chýbajú tabuľky s označením Zákaz vodenia psov. Ich účinnosť je však sporná.

Chovatelia psov by mali poznať VZN č.4/2002 o chove zvierat, ktoré im zakazuje vodiť psov ich na detské ihriská, športoviská, atď. Bohužiaľ, bezohľadnosť niektorých majiteľov psov má za následky zvýšené náklady na údržbu detských ihrísk. Za zbytočne vyhodené peniaze by na ihrisku mohli pribudnúť nové prvky, prípadne by sa mohli zrekonštruovať pôvodné.

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok