12. 5. 2023
Koniec víťaznej série, napravenie chuti s Dunajskou Lužnou. Proti Rovinke už v sobotu

Malackí futbalisti vo vloženom 23. kole IV. ligy BFZ remizovali 0:0 na pôde SFC Kalinkovo a ukončili tak 11-zápasovú sériu výhier. Na víťaznú vlnu sa však vrátili už vo víkendovom domácom stretnutí proti OFK Dunajská Lužná. Svojho súpera deklasovali tenosovým výsledkom 6:1.

O svojom víťazstve rozhodli už v úvodnej štvrťhodine. Po nej na tabuli v Zámockom parku svietilo skóre 4:0, o ktoré sa postarali postupne v 2. minúte Jozef Hermann, v 9. Martin Ambra, o minútu neskôr Rastislav Haramia a v 15. minúte Patrik Kaňka. Rastislav Haramia sa presadil po druhý raz po hodine hry a zvýšil na 5:0, v 73. minúte na 6:0 dával Juraj Miklušičák. Hostia vzali čisté konto domácej defenzíve až v nadstavenom čase čestným gólom na 1:6 z ich pohľadu.

Drobné zaváhanie zverencov Mariána Tótha v Kalinkove využili obaja najbližší tabuľkoví konkurenti Malaciek. Na vedúcu Rovinku tak strácajú už 9 bodov, tretí Slovan Ivanka pri Dunaji okresal náskok na 4 body.

Ďalší zápas čaká futbalistov už v sobotu 13. mája. O 17.00 h by sa podľa plánu mali v Rovinke stretnúť s lídrom tabuľky TJ Rovinka.

FC Žolík Malacky – OFK Dunajská Lužná 6:1 (4:0)
Góly: 2. Jozef Hermann, 9. Martin Ambra, 10., 61. Rastislav Haramia, 15. Patrik Kaňka, 73. Juraj Miklušičák – 90. Tomáš Solotruk
Zostava Malaciek: Marko Zváč (81. Filip Vavro) – Martin Ambra, Patrik Kaňka (46. Dávid Lipták), Juraj Miklušičák, Rastislav Haramia, Andrej Rampáček, Jozef Hermann (81. Caua Andrade Da Silva), Peter Fila (56. Martin Vyletel), Timotej Foltýn (46. Lukáš Rupec), Samuel Milota, Tomáš Fila

Text: M. Binčík, foto: J. Brandeisová pre FB FC Žolík Malacky

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…