12. 7. 2012
Koch skáče na majstrovstvách sveta v piatok trinásteho

Juniorský trojskokan Martin Koch je toho času v Barcelone, kde ho v piatok 13. júla čaká kvalifikačná skúška v rámci majstrovstiev sveta atlétov do 19 rokov (juniorov). V hre je postup do finále, ktorý by bol pokračovaním doterajšej excelentnej série malackého pretekára.

Odchovanec malackej atletiky, ktorý je členom Slávie UK Bratislava verí, že ani povestný nešťastný deň mu neprekazí útok za postupom do finále. M. Koch si vyskákal vysnívaný postup na majstrovstvá sveta na domácom šampionáte mužov v Banskej Bystrici (16. júna) výkonom 15,90 m, ktorý zároveň znamenal aj splnený A limit na postup do Barcelony. Pred odletom do metropoly Katalánska figuroval M. Koch na deviatej priečke medzi juniormi z celého sveta. V prípade, že by skákal na úrovni osobného maxima by to mohlo stačiť na postup do dvanásťčlenného finále. Na webovej stránke Medzinárodnej atletickej federácie nebola do uzávierky zverejnená štartová listina kvalifikačného cyklu.

Pripomeňme, že Malačan bude mať k dispozícii tri pokusy, ktoré rozhodnú o tom, či postúpi ďalej. Bolo by to skvelé pokračovanie príbehu, ktorý M. Koch začal písať ešte počas halovej sezóny, keď už vo februári mu unikol postup na šampionát len o centimeter. „Od začiatku sme si s trénerom Beskrovným dávali vysoké ciele, ale nestavali vzdušné zámky. Cieľ pred majstrovstvami Slovenska bol splniť ostrý limit, čo sa mi podarilo,“ konštatoval po úspešných pretekoch v Banskej Bystrici M. Koch. Podobne, ako pred všetkými dôležitými pretekmi, ani teraz nechce špekulovať o tom, aký výsledok by mohol dosiahnuť. „Všetko sa ukáže na pretekoch,“ znelo strohé vyjadrenie pred odletom do Španielska. Malačan skáče kvalifikáciu v piatok 13. júla o 18:05, priamy prenos z majstrovstiev sveta vysiela aj športový kanál Eurosport.

–TK AC–

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok