12. 7. 2012
Koch skáče na majstrovstvách sveta v piatok trinásteho

Juniorský trojskokan Martin Koch je toho času v Barcelone, kde ho v piatok 13. júla čaká kvalifikačná skúška v rámci majstrovstiev sveta atlétov do 19 rokov (juniorov). V hre je postup do finále, ktorý by bol pokračovaním doterajšej excelentnej série malackého pretekára.

Odchovanec malackej atletiky, ktorý je členom Slávie UK Bratislava verí, že ani povestný nešťastný deň mu neprekazí útok za postupom do finále. M. Koch si vyskákal vysnívaný postup na majstrovstvá sveta na domácom šampionáte mužov v Banskej Bystrici (16. júna) výkonom 15,90 m, ktorý zároveň znamenal aj splnený A limit na postup do Barcelony. Pred odletom do metropoly Katalánska figuroval M. Koch na deviatej priečke medzi juniormi z celého sveta. V prípade, že by skákal na úrovni osobného maxima by to mohlo stačiť na postup do dvanásťčlenného finále. Na webovej stránke Medzinárodnej atletickej federácie nebola do uzávierky zverejnená štartová listina kvalifikačného cyklu.

Pripomeňme, že Malačan bude mať k dispozícii tri pokusy, ktoré rozhodnú o tom, či postúpi ďalej. Bolo by to skvelé pokračovanie príbehu, ktorý M. Koch začal písať ešte počas halovej sezóny, keď už vo februári mu unikol postup na šampionát len o centimeter. „Od začiatku sme si s trénerom Beskrovným dávali vysoké ciele, ale nestavali vzdušné zámky. Cieľ pred majstrovstvami Slovenska bol splniť ostrý limit, čo sa mi podarilo,“ konštatoval po úspešných pretekoch v Banskej Bystrici M. Koch. Podobne, ako pred všetkými dôležitými pretekmi, ani teraz nechce špekulovať o tom, aký výsledok by mohol dosiahnuť. „Všetko sa ukáže na pretekoch,“ znelo strohé vyjadrenie pred odletom do Španielska. Malačan skáče kvalifikáciu v piatok 13. júla o 18:05, priamy prenos z majstrovstiev sveta vysiela aj športový kanál Eurosport.

–TK AC–

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok