16. 7. 2012
Kedy napustia fontánu?
Nová fontána pri Malackom kaštieli je už niekoľko týždňov bez vody. Osvieženie okoloidúcim neposkytla ani v tých najhorúcejších dňoch tohto leta. Prečo je to tak sme sa spýtali na oddelení služieb MsÚ Malacky. „Fontána mala poškodených niekoľko segmentov, ktoré sú už v rámci záruky opravené,“ povedal vedúci oddelenia služieb F. Klíma.

Mesto sa však muselo popasovať aj s otázkou likvidácie nečistôt, ktoré do fontány prirodzene napadajú, alebo ich tam ľudia necitlivo nahádžu. „Zakúpili sme jazierkový vysávač kalov aj tuhých nečistôt, ktorý sa bude používať priebežne asi raz za týždeň, ale vždy aj podľa aktuálnej potreby,“ vysvetlil V. Orgoň z MsÚ. Napustenie fontány trvá 24 hodín a všetko je pripravené na to, aby voda z trysiek fontány už čoskoro vytryskla.

„Len aby nebola zasa špinavá a zelená,“ hovoria niektorí Malačania a pýtajú sa, prečo to tak bolo. Dozvedeli sme sa, že mesto investuje do údržby fontány aj nákupom špeciálnej bazénovej chémie a používa prostriedky podobné tým, aké sa používajú do domácich bazénov. „Tie zabraňujú tvorbe rias a zelených usadenín,“ tvrdia pracovníci oddelenia služieb. Podľa nich väčší nápor biologických  nečistôt fontána zažila len v čase kvitnutia stromov a lietania peľových zrniečok.   

T. Búbelová: Foto: -otano-
Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok