16. 7. 2012
Kedy napustia fontánu?
Nová fontána pri Malackom kaštieli je už niekoľko týždňov bez vody. Osvieženie okoloidúcim neposkytla ani v tých najhorúcejších dňoch tohto leta. Prečo je to tak sme sa spýtali na oddelení služieb MsÚ Malacky. „Fontána mala poškodených niekoľko segmentov, ktoré sú už v rámci záruky opravené,“ povedal vedúci oddelenia služieb F. Klíma.

Mesto sa však muselo popasovať aj s otázkou likvidácie nečistôt, ktoré do fontány prirodzene napadajú, alebo ich tam ľudia necitlivo nahádžu. „Zakúpili sme jazierkový vysávač kalov aj tuhých nečistôt, ktorý sa bude používať priebežne asi raz za týždeň, ale vždy aj podľa aktuálnej potreby,“ vysvetlil V. Orgoň z MsÚ. Napustenie fontány trvá 24 hodín a všetko je pripravené na to, aby voda z trysiek fontány už čoskoro vytryskla.

„Len aby nebola zasa špinavá a zelená,“ hovoria niektorí Malačania a pýtajú sa, prečo to tak bolo. Dozvedeli sme sa, že mesto investuje do údržby fontány aj nákupom špeciálnej bazénovej chémie a používa prostriedky podobné tým, aké sa používajú do domácich bazénov. „Tie zabraňujú tvorbe rias a zelených usadenín,“ tvrdia pracovníci oddelenia služieb. Podľa nich väčší nápor biologických  nečistôt fontána zažila len v čase kvitnutia stromov a lietania peľových zrniečok.   

T. Búbelová: Foto: -otano-
Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok