5. 6. 2014
Kaštieľ s novým návštevným poriadkom

1. júna vstúpil do platnosti nový návštevný poriadok Malackého kaštieľa, ktorým sa upravujú aj ceny poskytovaných služieb.

Malacký kaštieľ poskytuje Malačanom i návštevníkom niekoľko služieb, od prehliadok po fotografovanie. Prehliadky zrekonštruovaných priestorov sa uskutočňujú v slovenčine i v troch ďalších jazykoch. Pripomíname, že od 1. mája sú v kaštieli otvorené nové expozície o Pálfiovcoch, ich panstve a histórii Malaciek. Pribudli aj dve poľovnícke izby, keďže poľovníctvo je silno späté aj s Malackami aj s Pálfiovcami. Priestory kaštieľa si ďalej môžete objednať na nekomerčné fotografovanie či filmovanie, napríklad svadobné. Taktiež môžu poslúžiť ako miesto konania vašej vernisáže, výstavy, seminárov či stretnutí.

Návštevný poriadok je prístupný na www.malacky.sk sekcia Návštevník-Pamiatky-Malacký kaštieľ. Cenník poskytovaných služieb je k dispozícii v kaštieli, v TIK-u a na recepcii MsÚ.

Najvýraznejšou zmenou je spoplatnenie prehliadok, ktoré doteraz fungovalo len na báze dobrovoľného príspevku. Mesto Malacky sa rozhodlo zaviesť symbolické vstupné 50 centov, ktoré bude slúžiť na ďalšiu rekonštrukciu kaštieľa. Deti a študenti do 18 rokov majú vstup zadarmo.

Text: N. Slobodová, foto: -otano, tabu, naty-


Navštevný poriadok


Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok