5. 6. 2014
Kaštieľ s novým návštevným poriadkom

1. júna vstúpil do platnosti nový návštevný poriadok Malackého kaštieľa, ktorým sa upravujú aj ceny poskytovaných služieb.

Malacký kaštieľ poskytuje Malačanom i návštevníkom niekoľko služieb, od prehliadok po fotografovanie. Prehliadky zrekonštruovaných priestorov sa uskutočňujú v slovenčine i v troch ďalších jazykoch. Pripomíname, že od 1. mája sú v kaštieli otvorené nové expozície o Pálfiovcoch, ich panstve a histórii Malaciek. Pribudli aj dve poľovnícke izby, keďže poľovníctvo je silno späté aj s Malackami aj s Pálfiovcami. Priestory kaštieľa si ďalej môžete objednať na nekomerčné fotografovanie či filmovanie, napríklad svadobné. Taktiež môžu poslúžiť ako miesto konania vašej vernisáže, výstavy, seminárov či stretnutí.

Návštevný poriadok je prístupný na www.malacky.sk sekcia Návštevník-Pamiatky-Malacký kaštieľ. Cenník poskytovaných služieb je k dispozícii v kaštieli, v TIK-u a na recepcii MsÚ.

Najvýraznejšou zmenou je spoplatnenie prehliadok, ktoré doteraz fungovalo len na báze dobrovoľného príspevku. Mesto Malacky sa rozhodlo zaviesť symbolické vstupné 50 centov, ktoré bude slúžiť na ďalšiu rekonštrukciu kaštieľa. Deti a študenti do 18 rokov majú vstup zadarmo.

Text: N. Slobodová, foto: -otano, tabu, naty-


Navštevný poriadok


Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok