9. 3. 2015
Kapela Down to Hell pokrstí album

Malacká metalová kapela Down to Hell pokrstí svoj prvý album. Hudobné zoskupenie funguje už od roku 2006 a produkuje melodický a symfonický black metal.

„Naša hudba je postavená na kontrastoch v speve aj vo zvuku nástrojov alebo v samotných textoch, ktoré sú písané formou príbehov,” prezrádza jeden z členov kapely.

Down to Hell tvorí 6-členná skupina milovníkov metalu – Miroslav Kani Gajdár (gitara, spev), Martina Bilkovičová (spev), Martin Ťapo Matlovič (gitara), Miroslav Hulka (basgitara), Ľubo Müller (klávesy), Dušan Bensfúr Šelc (bicie). V roku 2014 nahralo hudobné zoskupenie album s názvom V zajatí temnoty. V závere toho istého roku ho vydali ako svoj debut v digitálnej a neskôr aj vo fyzickej podobe. Všetky texty na ňom sú v slovenčine.

V sobotu 21. marca sa hudobníci dočkajú aj krstu svojej prvotiny. Ten sa uskutoční v bratislavskom Randal Clube. Svojou prítomnosťou a samozrejme aj hudbou večer okorenia aj tieto kapely: Achsar (metal, Levice), Sighisoara (gothic metal, Bratislava), Sinners Moon (symphonic metal, Sereď). „Všetkých pozývame, radi vás uvidíme. Začiatok je naplánovaný na 20.00 h,“ pozýva klávesák Ľubo Müller.

Text: N. Slobodová, foto: archív DtH

 

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok