4. 10. 2010
Kandidáti uzavretí

Nedeľa 3. októbra bola poslednou možnosť na podanie kandidátnych listín pre záujemcov na post primátorov miest (starostov obcí) a poslancov mestských (obecných) zastupiteľstiev. V Malackách ich pritom do polnoci prijala zapisovateľka mestskej volebnej komisie Jana Slobodová celkom 92 – poslednú 75 minút pred ukončením. Na pozíciu primátora Malaciek sa prihlásili štyria kandidáti.

Podľa predbežných údajov, ktoré budú oficiálne až po ich overení mestskou volebnou komisiou, je priemerný vek kandidátov na primátora 45,3 rokov a všetci do komunálnych volieb vstupujú ako nezávislí. Priemerný vek 88 kandidátov do mestského zastupiteľstva je 42,3 rokov, najmladší má 22 a najstarší 66 rokov. Najviac kandidátov na poslanca sa hlási v 5. volebnom obvode a najmenej v 6. Z doterajších 18 poslancov mestského zastupiteľstva sa ich do ďalšieho volebného obdobia hlási 12.

Vo štvrtok 7. októbra sa bude konať zasadnutie mestskej volebnej komisie, na ktorom sa budú preskúmavať a následne registrovať predložené kandidátne listiny. Registrácia pritom musí byť ukončená do 13. októbra. Pre zaregistrované subjekty do komunálnych volieb platí, že predvolebná kampaň sa začína 17 dní pred voľbami – teda 10. novembra 2010.

/raj/

Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok