4. 10. 2010
Kandidáti uzavretí

Nedeľa 3. októbra bola poslednou možnosť na podanie kandidátnych listín pre záujemcov na post primátorov miest (starostov obcí) a poslancov mestských (obecných) zastupiteľstiev. V Malackách ich pritom do polnoci prijala zapisovateľka mestskej volebnej komisie Jana Slobodová celkom 92 – poslednú 75 minút pred ukončením. Na pozíciu primátora Malaciek sa prihlásili štyria kandidáti.

Podľa predbežných údajov, ktoré budú oficiálne až po ich overení mestskou volebnou komisiou, je priemerný vek kandidátov na primátora 45,3 rokov a všetci do komunálnych volieb vstupujú ako nezávislí. Priemerný vek 88 kandidátov do mestského zastupiteľstva je 42,3 rokov, najmladší má 22 a najstarší 66 rokov. Najviac kandidátov na poslanca sa hlási v 5. volebnom obvode a najmenej v 6. Z doterajších 18 poslancov mestského zastupiteľstva sa ich do ďalšieho volebného obdobia hlási 12.

Vo štvrtok 7. októbra sa bude konať zasadnutie mestskej volebnej komisie, na ktorom sa budú preskúmavať a následne registrovať predložené kandidátne listiny. Registrácia pritom musí byť ukončená do 13. októbra. Pre zaregistrované subjekty do komunálnych volieb platí, že predvolebná kampaň sa začína 17 dní pred voľbami – teda 10. novembra 2010.

/raj/

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok